Win Pro 7 32bit do 64bit

Witam! Mam windows 7 Professional 32bit+owy. Mam zamiar dołożyć sobie 2 gb ramu a aktualnie mam 2gb. Dowiedziałem się że z moją płytą główną jest to nie możliwe. Win 32bit-owy niby może do 4gb lecz moja starusieńka płyta na to nie pozwala. ASUS twierdzi że będzie widoczne jakieś 2,98 czy cuś takiego.Natomiast z 64bit-owym systemem będzie można wbudować 4x2gb czyli 8 gb. Nie będę podawał parametrów komputera bo jak na czasy 4 lata temu to wszystkie części były zdjęte z najwyższej półki. Chociarz jak coś wam to da: Procesor: trzyrdzeniowy AMD 2,66GHz, Karta raficzna ATI Radeon 4850 HD series 1gb, Płyta główna M3N-HD/HDMI ASUS no i 2gb ramu. Moje pytanie brzmi: Czy jak mam Instalacje Windows 7 Professional 32bit OEM i na przykład ściągne sobie i wypale instalacje Windows 7 Professional 64Bit OEM to czy moge użyć do instalacji 64 bitowej klucza z oryginalnej OEM 32 bitowej? Czy muszę mieć oryginałkę 64 bity? Za wszelkie odpowiedzi serdecznie dziękuje. Pozdrawiam Wiertara501 !!

Klucz pasuje zarówno do wersji 32- jak i 64-bitowej.

Tak, ale mi chodzi o to że jeżeli mam oryginałkę 32bitową a chce mieć 64 bitową to czy 64 bity sobie mogę ściągnąć z np. chomikuj i w tedy to też będzie legalne ? Czy muszę zakupić płytę 64 bity? o to mi chodzi. Czyli żeby było to w pełni legalne mogę ściągnąć 64 bity czy muszę kupić bądź pożyczyć od kogoś.