Win Vista Beta2: Deinstalacja


(Bartonn) #1

Zanim wezmę się za instalacje Windows Vista Beta2 chciałbym sobie zabezpieczyć 'plecy' i być pewnym możliwości deinstalacji bez problemów i ewentualnych strat. W związku z tym, czy ktoś byłby mi w stanie napisać jak i gdzie (konkretnie czy oddzielna partycja, co poustawiać, czy na innym dysku niż ten z partycją systemową jesli mam taką możliwość) zainstalować Viste oraz jak ją potem odinstalować bez żadnych problemów? Nie mam doświadczenia w administrowaniu systemami, więc nie chcę się zamotać :slight_smile:


(aju) #2

Najlepiej stwórz sobie nową partycję na vistę i tam instaluj wszystkie programy pod nią.

Potem gdy Ci się znudzi po prostu wchodzisz na stary system i formatujesz partycję na której była vista. I po systemie ani śladu :slight_smile:


(Grzesiek1) #3

Jest ślad :x

Zostaje bootoloader musisz zbotować CD XP`ka i w konsoli odzywkiwania systemu piszesz fixmbr i potem fixboot potem reset i już ślau nie ma


(Bartonn) #4

Grzesiek a mógbłyś troche bardziej łopatologicznie, co będę musiał zrobić? :slight_smile:


(Zbych ) #5

Aby czasem nie mieć żadnej wpadki , ja instaluje Viste na innym dysku , na dysku(ATA) "podstawowego użytku" zainstalowany XP , drugi dysk (SATA) przeznaczony do eksperymentów , kiedy eksperymentuje na drugim dysku , dysk pierwszy (ATA) wyłanczam w biosie a załanczam SATA , wtenczas jestem na 100% pewny że nic nie przydarzy się na dysku podstawowym


(Bunio) #6

Włóz płytę z Windowsem i zrestartuj komputer.

Gdy pokaże się niebieski ekran z wyborem czynności ,naciśnij klawisz R

Wpisujesz numer instalacji i hasło administratora (jeżeli jest nałożone)

Wpisujesz najpierw fixboot i po tym wpisujesz fixmbr.

Reset kompa.


(Grzesiek1) #7

fixboot potem enter i zapyta czy napewno dasz ze tak

Później wyskoczy że zrobione i wpisuejsz znowu fixmbr enter potwierdzisz wyskoczy ze zrobione i robisz reset


(Bartonn) #8

Dzięki za pomoc i wyjaśnienia.


(McDracullo) #9

Grzesiek1 ale przecież można to chyba zrobić z Windy XP. Odpalić poporstu plik boot.ini i usunąć błędny wpis. :roll:


(Grzesiek1) #10

No właśnie że nie bo to nie w tym problem tylko w drugim bootloaderze co ci po tym ze zedytujesz plik boot.ini od xp`ka jak zostaną pliki od bootloadera visty i i tak będą dwa bootloadery nawed jak ten cały plik boot.ini do śmieci wyrzucisz.

No chyba że wyszukasz jeszcze na dysku z xp pliki od bootloadera visty to w tedy możesz usunąć z pod xp ale tak jest szybciej.


(McDracullo) #11

Ale bootloader jest tylko na C: i jeden. Bo nie może być dwóch plikow o tych samych nazwach. Pozatym dysk z vistą będzie po formacie.


(Azpr) #12

Grzesiek1 nie wiem jak Ty to instalowałes :smiley: ale nie wprowadzaj chlopaka w bład :wink: oba sposoby sa dobre... nie ma 2 bootloaderów, vista tylko nadpisuje ten od XPeka


(Grzesiek1) #13

Jeśli nie jesteś pewnien to nie mów :twisted:

W najnowszysch vistach jest inaczej bodajrze od 5219 czy cos koło tego to się zmieniło :slight_smile:

Mam viste to wiem a ty jak nie wiesz to najpierw poszuka informacji i się upewnij.

Usunięcie plików boota z dyku domyślinie(c:) i zformaotwanie dysku z vistą pomoże ale edycja boot.ini nic nie da :twisted: