Win Vista HomePremium - wyłączenie zbędnych ozdób

Witam,

posiadam Windows Vista Home Premium i chce w niej wyłączyć zbędne ozdoby mulące kompa. Puki co znalazłem tylko jak wyłączyć przezroczystość. Chcę wyłączyć te efekty zamykania okna itp.

PPM na Komputer-> Zaawansowane ustawienia systemu-> Zaawansowane->Wydajność potem ustawienia i tam powyłączaj zbędne rzeczy.

Cóż, po wyłączeniu zbędnych fajerwerków, uzyskasz przyrost wydajności na poziomie 2-5 % (na podstawie testów z gazety chyba Chip, ale nie jestem pewien). To raz, a 2, że skoro i tak to wyłączasz to po co kupiłeś Home Premium? Dużo taniej by ci było brać Basic, a nawet jeśli to laptop, to mogłeś wziąśc lepszy technicznie ale z Vista Basic nie?

Denerwują mnie ludzie, którzy myślą, że efekty graficzne Visty mają wpływ na jej wydajność (bez urazy).

Viste Premium miałem w zestawie i mogłem wybrać słabszego kompa z Basic… w sklepie takie zestawy i oni tego zmienić nie mogą, bo najchętniej wziąłbym XP.

I nie pieprz mi, że efekty graficzne nie maja wypływ na wydajność, bo widać jak bardzo skacze porcek przy jakiejś animacji. Wyłączyłem przezroczystość i zyskałem 8-10% procka więc nie pierdziel chłopaku. Nie ma możliwości, że takie fajne efekty przejść nic nie zżerają… to nie możliwe…

Jaki mam dowód? Gra choćby Counter Strike przy lekko przycina w Smoke (granat dymny), po wyłączeniu przezroczystości 0 lagów. Zdziwiony?

@up x2:

Thanks. :wink: