Win Vista nie działa dźwięk w przeglądarce firefox POMOCY!

(odwrócone7iedem) #1

Witam!

A więc tak zrobiłem dzisiaj formata i wgrałem sobie windowsa viste. Instaluje sterowniki do płyty głównej i niestety dźwięk mi nie działa. Zainstalowałem program realtek hd audio i znajduje sie tam test głośników.

Gdy naciskam na autoodtwarzanie testu głośników one działają, ale gdy włączam dowolną muzykę w windows media player wtedy nic nie słychać. Tak samo jest z odtwarzaniem dźwięku w przeglądarce internetowej na stronach typu youtube itp. Wcześniej miałem korzystałem z windowsa xp i takich problemów nie było. Proszę o pomoc!

POZDRAWIAM!

(K2o) #2

Może w tym problem:

mixerk.jpg

(odwrócone7iedem) #3

Wszystkie parametry są podkręcone na maksa…siedzę nad tym od 19 i nic nie mogę poradzić. Wcześniej od kupna komputera miałem vistę i pierwszy raz spotykam sie z takim problemem :expressionless:

(K2o) #4

Może na tej stronie znajdziesz coś ciekawego:

http://support.mozilla.org/pl/kb/pliki- … odtwarzane

(odwrócone7iedem) #5

studiuje ten artykuł, który mi podesłałeś może faktycznie tam znajdę odpowiedź na jakże irytujący mnie problem! A tak myśląc czy brak dźwięku w systemie oraz na stronach internetowych może być wywołany brakiem service packa? Nawet jedynki nie mam dopiero teraz instaluje.

(adam9870) #6

Czy wcześniej było dobrze? Jeżeli tak to skorzystaj z przywracania systemu.

Przeczyść dane tymczasowe, np. użyj CCleanera http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr … 13061.html

Co pokazuje Menedżer urządzeń? Spróbuj przeinstalować sterowniki do dźwięku.

Odinstalowanie aktualnie zainstalowanych sterowników

Wyszukanie i instalacja nowej wersji sterowników

Podobne tematy

brak-dzwiekow-skype-t493711.html#p3109008

problemy-karta-dzwiekowa-t497057.html#p3127971

brak-dzwieku-youtube-t491356.html?hilit=mikser#p3094874

Daj znać o rezultatach.

Pozdrawiam.

(odwrócone7iedem) #7

sprawdziłem to co mi podałeś nic nie odpowiada sytuacji jaka zaistniała z moimi głośnikami. Opiszę wszystko od początku. Pracowałem na windowsie xp przez ponad pół, może rok. Wszystko było dobrze nie miałem takich problemów. Wcześniej gdy kupiłem komputer, w pakiecie dostałem windowsa viste i też wszystko działało. Czasem bawiłem sie w “informatyka” reinstalowałem system itp. wszystko było wporządku, aż do dzisiaj. Sytuacja wygląda tak: sformatowałem kompa wgrałem stery w menadżerze urządzeń wszystko się zgadza. W “suwakach” głośności wszystko się zgadza. Taki paradoks bo komputer myśli że odtwarza dźwięk, wszystko na to wskazuje, ale ja tego dźwięku nie słyszę. W teście oraz konfiguracji głośników są wykrywalne nawet wydają dźwięk ale gdy włączam plik multimedialny kicha, gdy włączam muzykę na youtube kicha. Nie wiem co poradzić !!

http://www.picshot.pl/public/viewset/131328

Dodane 08.09.2012 (So) 1:11

Aha i dodam jeszcze, że sterowniki przeinstalowałem już 3-krotnie…czy one mogą nie być kompatybilne z vistą?? /cenzura/ za przeproszeniem nie wiem co z tym zrobic :expressionless:

(adam9870) #8

Patrzę na zrzut ekranu, który załączyłeś i proponuję w oknie Odtwarzanie kliknąć prawym przyciskiem myszy na jedno z urządzeń i wybrać Wyłącz albo Ustaw jako domyślne, spróbuj zrestartować system, spróbuj podłączyć na nowo dane urządzenie, spróbuj włączyć odtwarzanie dźwięku po kombinowaniu ze wspomnianymi opcjami. Używam Windows 7, czasami podłączam zewnętrzny ekran i miewam podobne problemy. Sprawdź też fizyczne podłączenie głośników, sprawdź czy wszystko jest dobrze podłączone. Czy wcześniej wszystko było w porządku? Możesz sprawdzić jaką posiadasz kartę dźwiękową i poszukać w Google czy ktoś miał podobny problem i w jaki sposób udało się go rozwiązać.

(K2o) #9

Ja na Viście mam takie ustawienia.

dzwiki.jpg

Uploaded with ImageShack.us

(odwrócone7iedem) #10

haha nie spodziewałbym się że rozwiązanie może być tak banalnie proste! powyłączałem wszystkie kabelki od głośników powpinałem jeden po drugim później w odtwarzaniu wyłączyłem wszystkie urządzenia, następnie prawym przyciskiem myszki w menu odtwarzaniu nacisnąłem pokaż wyłączone urządzenia pojawiły mi się głośniczki :slight_smile: i działa! Dzięki za pomoc i dobre chęci pozdrawiam!