win:Vista - wielki problem (Windows Installer)

Witam posiadam zainstalowany system Windows Vista SP2 32-bit i od czasu jej instalacji bardzo się można na niej zawieść tylko same problemy z systemem, próbowałem dzisiaj odinstalować Microsoft .NET Framework 3.5 SP2 i zainstalować nowszy 4.5 co się okazało, że nie mogłem w żaden sposób go odinstalować dopiero program Revo Uninstaller podziałał i teraz po kilku próbach instalacji .NET Framework 4.5 z oficjalnej strony Microsoftu wyskakuję taki komunikat (zdjęcie 1), przy wielu programach podczas instalacji wyskakuję wiele podobnych problemów (zdjęcie 3) z instalacją (jakby wina ze strony Windows Installer który jest zainstalowany ale go nie ma).

Chciałem spróbować od pierwszego sposobu z działu pomocy technicznej Microsoftu ale na pierwszym sposobie już się poddałem, w konfiguracji systemu (msconfig) w zakładce Usługi NIE MAM usługi Windows Installer (nie wiem dlaczego) natomiast w MSIExec wyskakuję tabela z jakby sprawnym Instalatorem 4.5 (zdjęcie 2) - ten cały problem zabiera wiele możliwości związanych z komputerem…

 

Jaka jest tego sensowna przyczyna? prosiłbym o pomoc

 

 

zdjecie 1.jpg

zdjecie 2.jpg

bandicam 2016-07-06 18-36-57-651.jpg

Ale wiesz, że .NET nie jest kompatybilny w dół i jeżeli coś wymaga 3.5, to na 4.5 może nie działać lub działać nieprawidłowo?

Tak brałem to pod uwagę tylko nawet z wersją 3.5 SP2 wyskakiwały te same błędy, nie mogę nawet zainstalować Microsoft Offica 2003 bo błąd z instalatorem wyskakuje jak na zdj. 3

  • Włącz Windows Installer - Usługa Instalatora Windows, i zainstaluj wszystkie frameworki i VC++ to problemy znikną te biblioteki są niezbędne.

Niestety, .NET jest o tyle wredny że jak program go wymaga, to instalować musisz dokładnie taką wersję jak w specyfikacji żeby mieć pewność poprawnego działania.

 

Office 2k3 nie wymaga .NET (albo sam go sobie instaluje). Ty potrzebujesz installera:

https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/942288