Win Vista + Win XP + Boot Menu

Witam Panowie

Mam takie problem. Mam laptopa i zaistalowany system windows vista, dostalem ostatnio od znajomego program ktory za nic nie dziala mi na viscie. Mam jeden dysk podzielony na dwie partycje C i D. Wiec kolega podpowiedzial mi zebys zainstalowal sobie na dysku D ktory i tak do tej pory byl pusty, windows XP i pozniej bede mogl wybierac sobie przy wlaczeniu kompa ktory system uruchomic. Wiec tak zrobilem. Zainstalowalem XP na dysku D. Problem polega na tym ze przy wlaczeniu komputera uruchamia sie automatycznie XP, nie ma boot menu, czy moze debug bo nie wiem jak to sie dokladnie nazywa. Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu. Z gory dziekuje za kazda pomoc i pozdrawiam

program easy bcd powinnien w tym pomóc

niestety to nie pomoglo program nie wlacza sie pod xp

to może bootvista pro

Ja mam inną propozycję. Wiadomo, że instalując WIndows XP jako drugi system, to nie utworzy Ci się bootloader. Odwrotnie, czyli najpierw XP później Vista, to tak. Vista rozpozna XP i utworzy dla niego wpis w bootloaderze. Niestety teraz to musztarda po obiedzie. Jest na to sposób. Poszukaj takiego czegoś jak Paragon Hard Disk Suite 2008. Tam jest opcja bootloadera, i bez problemu zadziałają obydwa systemy. Jeśli nie masz programu, to instalkę mogę udostępnić. Niestety jest to komercyjne rozwiązanie, dlatego potrzebny jest klucz. Klucza z przyczyn oczwyistych nie podam. Można go było dostać kupując gazetę CHIP albo NEXT.