WIN wykrywa pendrive, lecz nie można go sformatować

Witam. Dziwny problem z pendrivem. Gdy wpiąłem go, po dłuższym czasie nieużywania do kompa, najpierw był zupełnie niewidoczny, a teraz Windows XP zdefiniował go jako USB Memory Bar. Niestety nie idzie go sformatować (ani z windowsa, ani z wiersza poleceń, ani testdisckiem). Antywirusy (Eset oraz Avast) nie mogły go przeskanować, ze względu na błąd. Proforma użyłem też flash disinfectora. ChipGenius go widzi, jednak chyba przez ten program nic nie idzie zrobić, wyskakuje jedynie info (oraz chińska strona :/):

[Device Name: +[D]+Masowe urządzenie magazynujące USB(USB MEMORY BAR USB Device)


PnP Device ID: VID = 090C PID = 3000

Serial Number: 6&&1AB13FC6&&0&&4

Revision: 1000


Device Type: Standard USB device - USB2.0 High-Speed

Chip Vendor: SMI

Chip Part-Number: SM32X

Product Vendor: (N/A)

Product Model: (N/A)


Tools on Web: http://dl.mydigit.net/special/up/smi.html

Czy ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie tego fanta? Jeżeli da się z zachowaniem danych to super, ale jeżeli można uratować sprzęt tracąc przy tym dane to nie ma sprawy. Dodam, że na lapku gdzie mam Windowsa 7, problem też występuje i również definiuje pendrive jako USB MEMORY BAR USB Device.

cashm , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Musisz wejść w narzędzia administracyjne i poszukać gdzieś opcji gdzie można zarządzać dyskami ponieważ prawdopodobnie jest, albo sformatowany jako jedne z systemów plików UNIX np.: ext4 lub uszkodził się system plików.

Spróbuj tym http://www.dobreprogramy.pl/HP-USB-Disk … 27581.html