Win XP - 100%CPU, restarty, błędy

Witam. Od mniej więcej 3 tygodni mój komputer szaleje. Nawet najmniejsza operacja zużywa 100% CPU. Często nagle komputer się restartuje , sam z siebie. Skanowałem go NOD 32 nic nie wykrył, Avastem,[xD] ,Mbamem . Przy włączeniu dość starej gry ( mianowicie GTA Vice City)zawiesił się po 2-3minutach gry, tak jest z każdą grą. Postanowiłem go trochę “odkurzyć”, zdefragmentowałem wszystkie dyski, w msconfig powyłączałem niepotrzebne programy które włączały się na starcie, pousuwałem zbędne gry i programy. Programem Glary Utilities wyczyściłem rejestr itp, skorzystałem także z System Mechanic’a. Wchodząc w mój komputer>właściwości>Zaawansowane>Wydajność : na jak największą wydajność.

Komputer nadal chodzi wolno, zamula, tnie się, nawet jak oglądam coś na youtube, lub mam włączone ok. 6 kart w chrome, boje się robić coś ważnego na nim w obawie, że zaraz się zrestartuje lub zatnie! Jak już mówiłem większość procesów obciąża procesor w około 90-100%. Ostatnio korzystałem też z TuneUp Utilities, zmieniłem gg na aqq. Takto żadnych nowych programów, nic.

Przeglądarka : Google Chrome

System : Windows XP Professional SP3

Procesor : AMD Athlon 2000+ 1.67 GHz

Pamięć : 768 MB

Karta Graficzna : Readon 9200 series

Logi:

HiJack This:

http://www.wklej.eu/index.php?id=608e0ea714

*Gdybym o czymś zapomniał powiedzieć, a mogło by się to przydać w rozwiązaniu problemu, napiszcie.

Przeczyść kompa w środku, podmień zasilacz(zapewne restarty to jego wina)…

Mogą byc jeszcze wywalone kondensatory na płycie głównej sadząc po procku z tego okresu. Czasem wystarczy jeden i cały komp świruje.

Wg mnie to jest wina systemu a nie sprzętu, ale dla pewności możesz puścić memtesta.

Ściągnij jakiś LiveCD Linuxa odpal go i zobacz czy też tak będzie mulić, jeśli tak to faktycznie prawdopodobnie wina sprzętu - przegrzewający lub uszkodzony CPU lub RAM.

Zamułka nie, ale resety to może być wina sprzętu. :stuck_out_tongue:

Witaj-jakie masz temperatury procesora?

możesz przeskanować tym

http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure … 12976.html

TURANKANTOR13 ,

Dr.Web nic nie wykrył, narazie spróbuje zastosować się do tematu na forum : " Optymalizacja i odchudzanie Windows XP "

Temparatura procesora to zazwyczaj : 65’

Witaj- tutaj cytat internauty

“Temperatura tego CPU na boxowym chłodzeniu nie przekraczała u mnie 35 stopni, zwykle utrzymywała się w granicach 28 stopni, więc zadbałbym o dobry przewiew w budzie w takim wypadku.”

także ja bym sprawdził paste na procku i wymienił na coś dobrego

No do 60*C to dochodzi na Athlonie 3000+ na chłodzeniu od 2000+ i bez pasty. Wystarczy wyczyścić dobrze powierzchnie i włożyć z powrotem. Ale te 60*C może być podejrzane - uszkodzony CPU.