[win XP] Bluescreen w trakcie instalacji z usb

Witam,

niedawno zakupiłem sobie takie urządzenie, aczkolwiek z pamięcią flash 2GB,

http://www.allegro.pl/item1055381080_th … e_pci.html

Terminal miał być przeznaczony jako prosty serwer plików ftp, klient torrent oraz do sterowanie urządzeniami elektrycznymi w domu (lampa wentylator itp).

Jako że nie ma napędu psotanowiłem zrobić bootowalny pendrive, udało się instalacja ruszyła, ale niestety około 34 minut (w czasie instalacji urządzenń) do końca dopada mnie blue screen. Screena z ekranu wklejam poniżej:

dsc05279fg.th.jpg

Myślałem też nad instalacją windows 2003 server, ale nie mam pomysłu jak zrobić bootowalny pen.

Będe wdzięczny za wszelkie pomysły/sugestie.

Pozdrawiam

Tutaj są kody błędów: http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=11 Odszukaj w tablece kod 0x000000F4. Szczerze mówiąc niewiele z tego wynika. Na początek proponuję zdobić test pamięci RAM np. MemTest’em86+. Uszkodzona pamięć flash może także sprawiać problemy.

Jeśli chcesz zrobić bootowalnego pendriva to proponuję program HP usb disk storage format tool. Robiłem na nim wielokrotnie bootowalne pendrivy i zazwyczaj działało wszyskto jak należy.

Memetest pokazał "Pass complete, no errors. Czyli wychodzi na to że ram jest ok. Teraz spróbuje coś powalczyć z hirensbootem i zapuszcze mu jakiś program diagnostyczny do dysków, chyba że ma ktoś jakiś inny pomysł?

Flash też sprawny test zapisu/odczytu przeszedł prawidłowo, brak basectorów.

Jakieś rady/pomysły/sugestie ?

Zapuść hirensboot,a może by też jakiegoś linuxa livecd (z pena) dla próby puścić?

Teraz próbuje znów z xp prof, wyczyscilem calkiem dysk, mbr itd licze ze sie uda, a jak nie to zobacze czy linux ruszy z hirensa.

Edit z xp mam teraz inny problem, ale to pewnie dlatego ze próbowałem inaczej boot.

Próbowałem odpalić linuxa z hirensboota, ale niestety też nie ruszył, nawet nie jestem w stanie okreslic dlaczego :/, jutro spróbuje jakąś dystrybuje linuksa…

A co do win serwer to popatrz tu i może tu i tu

Jeśli chodzi o linucha popatrz tu

Wlasnie 2003 i xp robilem teraz na pendrive wlasnie przez winusb, ale jest znow taki problem ze po kopiowaniu plików nie chce przejść do drugiej części, tylko pokazuje że mam jakiś problem z konfiguracją dysku:

Nie można uruchomić systemu Windows, ponieważ wystąpił problem z konfiguracją sprzętu dysku komputera.


Nie można czytać wybranego dysku rozruchowego. Sprawdź ścieżkę rozruchu i sprzęt dysku.


Sprawdź dokumentację systemu Windows dotyczącą konfiguracji sprzętu dysku oraz instrukcje sprzętu, aby uzyskać dodatkowe informacje.

Może pokombinuj z tym tak jak pisze gość tu

A o xp znalazłem takie coś

Raczej nie będe kombinował z instalacją systemu na pendrivie, mam 2GB tego flasha i chce wykorzystać, niestety dysponuje tylko poendrivami do 1gb. W piątek będe mial kabelek ide->USB to może podłącze napęd i spróbuje z płyty zainstalować, bo już od tych instalacji z pendriva zaraz coś mnie strzeli.

Edit:

Z napedu jest ten sam problem… Dla win 2003 server dzieje się to samo :/. Jakieś inne pomysły?

A te 2GB to nie za mało na instalacje Windows XP ?

chomiczeq , popatrz jeszcze tu

Może przyda się komuś rozwiązanie tego problemu. Po wielu nieudanych próbach w końcu skontatkowałem się ze sprzedawcą napisał aby wyłączyć USB 2.0 oraz ACPI. Wspomniane kroki okazały się być pomocne, instalacja ruszyła bez problemu. Dzieki za wszystkie odpowiedzi.