Win XP boot.ini Vista

Witam!

miałem viste nie podobała mi się ale tata ją wolałto zostawiłem i zainstalowałem xp.

no i gdy włączam kompa to włącza się odrazu xp a ja chciałbym żeby był wybór

Win XP

Vista

co mam zrobić? bo visty nieda rady włączyćbo wtedy vistabotpro albo easybcd…a na xp co mam zrobić?

vista jest na C a XP na D…

Tutaj masz poradnik jak to zrobić:

http://www.pronetworks.org/forum/about88231.html

no tak tylko że ja niedam rady wejść teraz na viste bo się odrazu xp uruchamia…to co mam zrobić?

Może użyj EasyBCD.

Dodatkowo ten temat: viewtopic.php?f=7&t=264186

no właśnie mówiłem że jak uzywam easybcd to to nic nie daje…ustawiam tamte rzeczy i daje save, a poznieej i tak włącza się xp…

Wejdź właściwości(mój komputer) ->Zaawansowane–> uruchamianie i odzzyskiwanie --> Ustaienia -->

I tam masz coś takiego jak czas wyświetlania systemów operacyjnych. Zaznacz to i wybierz 30s

michaelllo69 bardzo mądry jestes…odpisze mi ktoś co mam zrobić? albo jak użyć tego easybcd bojak daje save to mi nie zapisuje tego np. w boot.ini viste mam na C a xp na D boot.ini jest na C

Podaj jak wygląda twój plik boot.ini, może w nim siedzi problem… Fakt jestem mądry :smiley: 8)

Witam,

Miałem podobny problem, ale już go rozwiązałem.

A więc od początku - miałem zainstalowany win Vista (na dysku C) i zainstalowałem na drugiej partycji win XP.

Po tej operacji uruchamiał się tylko win XP :(. Po trzech dniach grzebania po wielu forach w końcu udało się :).

Pod win Xp należy uruchomić program vistabootpro (ja używałem wersji 3.3) - aby go użyć należy zainstalować wcześniej windows instalera 3.1 oraz net.framework min 2.0. W programie vistabootpro wybrać zakładkę system bootloader i wybrać windows vista bootloader oraz system bootloader install options System Partition (ja tak zaznaczyłem, nie wiem co byłoby przy innym zaznaczeniu) i kliknąć na Install bootloader. Po tej operacji przy ponownym uruchomieniu jako system uruchomi się Vista. Aby możliwe było skorzystanie z zainstalowanego win XP, należy w windows vista uruchomić aplikację bcdedit.exe. W tym celu wchodzimy do pliku c:\windows\system32\cmd , klikamy prawym przyciskiem myszy i uruchamiamy cmd jako administrator. Po pojawieniu się okna dialogowego wpisujemy następujące wiersze (po każdym klikamy enter):

c:\windows\system32\bcdedit -set {ntldr} device partition=C:

c:\windows\system32\bcdedit -set {ntldr} path \ntldr

c:\windows\system32\bcdedit -displayorder {ntldr} -addlast

c:\windows\system32\bcdedit -set {ntldr} description “Microsoft Windows XP” (lub inną nazwę jak ktoś woli)

uwaga - po każdej linijce po kliknięciu enter powinna pojawić się informacja że operacja sie powiodła.

Resetujemy kompa i mamy do wyboru obydwa działające systemy (mozliwe że przy uruchamiamy trzeba będzie skorzystać z F5 - u mnie ekran wyboru systemu ładuje się automatycznie).

Życzę powodzenia

Pozdrawiam

skubi103