WIN XP czy WIN 7 do gier

Zapomniałeś wspomnieć o minusach grania na XP, na przykład DirectX. W XP najwyższa dostępna wersja DX to 9.0c, we Vista najwyższa to DX 10, a w win 7 DX 11

Nie, do Visty też jest DX 11 ;).

Pchanie się w dziewięcioletni system to głupota. Poza tym już nie można go kupić w sklepach. I tak, jak wspomniał luger, do tego systemu nie ma już wyższego DX niż 9.

W7 jest lepsze do nowych gier, w przypadku starych są częste problemy zwłaszcza po stronie nvidii sterowniki są niekompatybilne np z Gothickiem 1 i 2, itd. ja osobiście mam W7 Ultimate 64 i jak do tej pory miałem problemy ze steamem ale po aktualizacji wszystko było ok. Co do XP niektóre gry mają większą wydajność pod XP niż pod 7. Ja uważam że W7! A co do DX to według mnie niektóre gry w 9 wyglądają lepiej niż w 10, a 11 ma małe różnice w stosunku do 10.

Ja też zmieniłem system na 7, ale co do Win XP, no to teraz mam trochę zastrzeżeń. System ma 8 lat a nie 9, a z SP 3 można powiedzieć że ma 4 lata!

Moim zdaniem lepszy do gier xp pro sp3.Mam go u siebie na pc-jest stary ma 9 lat(mój komp) ale wszystko pięknie śmiga.Jak zmienię kompa to póki seven nie bedzie mial ogólno dostępnych sterowników różnego rodzaju to na niego nie przejde.Zostanę przy xp.Korzystałem z win 7 hp 64 bit podobał mi sie ale to mnie zbyt nie przekonało-to moim zdaniem niedopracowana zabawka dla tych którzy chcą coś nowego nie zawsze pożytecznego.

Dodane 31.07.2010 (So) 12:45

Ja np. nie uważam instalowania xp na nowym kompie jako głupotę przemek.Łukasz czy xp to rzeczywiście przeżytek?Jest stary ale nie zawiódł mnie ani razu a seven Miałem możliwość obsługi go przez pełne 48 godzin i pod względem gier programów sterowników to jest totalne dno.Nawet nie mogłem na nim zainstalować mojej drukarki która ma 2 lata.A ten cały tryb zgodności to sobie można wsadzić…

Dodane 31.07.2010 (So) 12:52

Jak nie zostanie dopracowany ze zgodnością z xp czy vista to będzie to największe dno pod względem innowacji i zgodności z innymi systemami operacyjnymi. Musi wyjsc jakiś porządny service pack żeby to zaczęło działać jak należy i było rzeczywiście do tego przeznaczone. Jak jest taka zgodność to czemu nie można zainstalować sterów od xp czy vista?Jak będzie poprawiony i wyjdzie dobra łata która skoryguje funkcję które są a nie działają to przejdę.

Tryb zgodności z XP czy Vista, panie wszystkowiedzący, nie dotyczy sterowników i programów takich jak narzędzia do partycjonowania itp.

Znalazł się wielki fan XP, który go będzie wychwalać ponad niebiosa przez następne tysiąclecia.

A w życiu nigdy. Gry teraz wychodzą na DirectX’a 11, którego za nic na świecie nie odpalisz na tym zgraciałym XP.

Szkoda mi klawiatury na komentowanie tego.

No no, a czy niewykorzystywanie większych możliwości komputera nie jest głupotą?

Tak.

To wszystko wyjaśnia.

:hahaha: :hahaha:

A nowsze sterowniki może próbowałeś instalować?

“Pierwsze wydanie: 25 października 2001”. Może nie jest to pełna 9, ale bliżej mu do niej, niż do 8.

A co ma do tego Serivce Pack, jak jądro systemu jest to samo, które jest na bazie jądra z systemu Windows 2000?

Co jeszcze do win 7 to nie mam mozliwosci przejscia na 7-po 1.za slaby komp po 2.nie mam kasy na niego.Jak bedzie wszystko ogolnie dostepne sterowniki,programy itp. To sie przekonam i przejde.Choc i tak wygladem znacznie bardziej podoba mi sie vista niz 7.Fakt na nowym kompie 7 dziala pod wzgledem wydajnosci bardzo dobrze co nie znaczy ze xp jest do dupy.Jesli tak uwazasz to brak slow.Znalazl sie ten co chwali 7 bo jest nowy, swiezy, pieknie wyglada-beznadzieja ten wyglada.Sa przydatne i nowe funkcje ktore mi sie podobaja.Aktualnie chwalisz 7-ile w ogole masz go hm?Miesiac, dwa?Sam kiedys pewnie chwaliles xp bo nie bylo 7-chyba ze wolales milenium.

Dodane 01.08.2010 (N) 13:54

Badz cos innego…

Dodane 01.08.2010 (N) 14:09

Ale akurat o milenium zlego slowa nie moge powiedziec-co do sterow od drukarki to pisalem do producenta i napisal ze nie ma na to czasu aby napisac nowe stery-nawet nie da sie zainstalowac ich na 7.A 7 mial byc taki idealny zgodnosc z xp, vista nowosc ktora nie zawsze ma zastosowanie-szkoda bo mogl byc to naprawde niesamowicie zgodny system ze starszymi systemami i by bylo po prostu pieknie.Niestety tak nie jest.Po prostu szkoda ze nie ma dopracowania.Naprawia to i wtedy bedzie mozna powiedziec z czystym sumieniem ze jest najlepszy-nie wczesniej.

winXP to faktycznie był bardzo dobry system, ale jak słusznie zauważono - ma już swoje lata i ograniczenia (głównie DirectX w kontekście gier) stąd również polecałbym 7

co do problemów siódemki które wymieniacie - sa mi obce. Wczoraj do świeżo kupionego laptopa podpiąłem urządzenie wielofunkcyjne i instalowanie trwało jakieś 16 sek i wszystko działa (sterowniki systemowe bez płytki). Urządzenie HPka ma jakieś 3 lata…

Co do steama i starszysch gier - steam działa normalnie, ze starszych tytułów uruchamiałem Mafię, Gothica i Baldurka 1 - wszystko działało. Być może faktycznie starsze tytuły typu Eye of the Beholder mogły by się nie uruchomić - nie próbowałem :wink:

System fajny i stabilny nie mniej niż XP. Bierz 7kę

Wskaż mi jedno zdanie, w którym chwalę 7.

Od momentu pojawienia się publicznej wersji RC, w między czasie miałem Linuxa, ale teraz faktycznie używam 7 HP x64, ale to wcale nie oznacza, że go będę zachwalać.

XP nigdy nie chwaliłem, bo miałem z nim tyle problemów, że to głowa mała.

A przeczytałeś może to, co napisano wyżej, czy trzeba przypomnieć?

A co do steama to na systemie 7 HP x64 działa bez zarzutu. Starsze gry to samo - bez najmniejszych problemów działają takie gry jak Tomb Raider 1, Tomb Raider 2.

Chociaz jest ktos kto mnie rozumie thx Rylec.Przemek trwaj w tej siodemce a ja nadal bede wielkim fanem xp i bede zachwalac go pod niebiosa przez nastepne tysiaclecia.Musialbym 7 miec znacznie dluzej zeby cos wiecej ocenic nt. Temat.To bylo moje tzw. Pierwsze wrazenie.Moze go troche zbyt skarcilem tymi wypowiedziami.Rob jak chcesz wybierz 7 badz xp ale ja i tak zostaje przy xp.Linuxa nie oceniam nie mialem jakiegokolwiek styka z tym moze kiedys… A tak na marginesie to jakiego miales xp ze miales tyle problemow ze glowa mala?

A myślisz że 7 na czego jest jądrze!? No oczywiście że na NT! Tak samo jak 98, 95, XP i Vista!

Jeżeli chodzi o stery pod 7, to instalujemy te które mamy ściągnięte pod 7 [lub załączone], a tych których brakuje instalujemy pod Viste lub XP’ka! Mi śmiga już miesiąc, po tym jak miałem BSOD Kernel-Power, bo zainstalowałem stery tylko od XP…

Tyle że niektórych nie chce w ogóle ten system instalować.

Na siłe! Tryb zgodności itd. Trzeba się pobawić, ale są efekty…