Win XP + DOS

witam wszystkich.

mam taki problem: posiadam windowsa XP i nie dzialaja mi programy ktorym potrzebny jest DOS (taki jak jest w np. win 98 bo na tym windowsie wszystko jest oki), czy mozna doinstalowac do XP cos co imitowaloby Dosa i zeby mi te programy zadzialaly. nie dzialaja one rowniez gdy wlaczy sie zgodnosc z innymi systemami! !!

pozdrawiam

Jakiego typu programy?

Może potrzebują wpisów w autoexec.bat i config.sys.

W trakcie instalacji XP pliki te są zakładane ale puste. Mozesz je edytować, możesz również zastąpić jest plikami z WIN 98 jeśli takowe posiadasz

:okulary:

konkretnie to sa bardzo proste programy sluzace do diagnostyki samochodowej instalacji gazowej :stuck_out_tongue: (ich sie nawet nie instaluje), wiecej nic nie moge powiedziec bo sie nie znam na tym.

a próbowałeś we własiwościach ustawić zgodność systemu z 95

tak probowalem ale tez nie dzialaja

A poczęstuj ten programik do diagnostyki samochodowej DOSBox’em. :stuck_out_tongue: Niby to emulator DOSa przygotowany z myślą o grach, ale może się uda. Sprawdź:

http://dosbox.sourceforge.net/news.php?show_news=1

Może masz dołączony jakiś plik txt (np. czytaj.to lub coś podobnego) z opisem, tam powinno pisać odnośnie potrzeby uruchamiania.

To, że nie trzeba ich instalowac nie ma tu znaczenia.

Proponuję dokładnie przejrzeć plik z opisem, chyba że go nie masz.

Ponadto, co się dzieje przy próbie uruchomienia, czy masz jakieś komunikaty, czy po prostu nic.

:okulary:

Spróbuj uruchommić go z wiersza poleceń, albo rzeczywiście przez DOSBox

zmniejsz rozdzielczość i przyśpieszenie sprzętowe