Win. XP HE, Win. 7 i Ubuntu razem

Mam zamiar zainstalować 3 systemy operacyjne. Są to: Windows XP Home Edition, Windows Seven (o ile będzie działał na tej karcie graficznej z prekambru) i Linux Ubuntu. Wszystkie systemy będą na osobnych dyskach (myślę, że XP na 250GB, Seven na 80GB, a Ubuntu na 40GB). Chciałbym jednak, by zawsze podczas uruchamiania można było wybrać system. Jednak czytałem gdzieś, że systemy trzeba instalować w odpowiedniej kolejności, ale tyczyło się to instalacji na jednym dysku. Czy tak samo jest, jeżeli instalowane są na osobnych i według jakiej kolejności je instalować?

Musisz zainstalować w kolejności XP, Seven, Ubuntu. Nie ma znaczenia czy na osobnych partycjach czy dyskach.

Grub, wykryje systemy niezależnie od tego gdzie są zainstalowane i doda odpowiednie wpisy do swojej listy. Najlepiej instaluj w kolejności jaką podał hevet, gdyż instalując XP po 7, zapewne zamażesz jego bootloader i nie będziesz miał dostępu do 7 (ale to da się naprawić szybciej niż w XP) lub wystąpią inne problemy (jak znam Windowsa na pewno coś by mu nie pasowało). Ubuntu na końcu, żeby po prostu Grub wykrył wszystkie systemy i nie trzeba było dodawać ich ręcznie.

Pozdrawiam!