Win XP Home Ed. - nie mozna uruchomic dod. monitora?

Witam!! Laptop Acer, system XP Home Edition. Probuje podlaczyc dodatkowy monitor. We wlasciwosciach pulpitu zaznaczam, ze chce uruchomic dodatkowy monitor ale nie chce mi tego zastosowac. Wraca do tego, ze dod. monitor jest nie aktywny. Probowalem szukac problemu i windows mi oswiadczyl, ze przy zainstalowanym systemie XP Home Ed. nie moge uruchomic dodatkowego monitora… Prawda to czy on tylko ze mna w gumki leci?? Jezeli to prawda, to jest jakas mozliwosc obejscia tego??

Dzieki za odp. i pozdrawiam!!

Podaj pełną nazwę laptopa być może nie masz sterowników wgranych… ja np używam klawiszy funkcyjnych do przełączania się miedzy LCD, monitorem a TV (bądź LCD + monitor ; LCD + TV)… no i oczywiście korzystam z XP HE :slight_smile:

Acer Aspire 3004WLMi. Wyjscie na dod. monitor podlaczam pod LCD tv z wejsciem co sie zowie RGB(Pc in). Przelaczalem klawiszami funkcyjnymi Fn+F5 - pokazywal mi niby, ze cos na dod. monitor wysyla ale w tv nic…

ustawiasz wyjście na monitor a w tv chcesz mieć obraz?? :?

Dokladnie tak!!

eee… to nie powinieneś do tego wykorzystać wyjścia S-VIDEO ?? i w funkcji dać wyjście na TV

no niestety posiadam tylko wyjscie vga na dodatkowy monitor. Kupilem telewizor specjalnie z wejsciem monitorowym z komputera…

może spróbuj przeinstalować sterowniki od karty graficznej… nigdy nie podłączałem laptopa w ten sposób.

Przeinstalowalem sterowniki i nic sie nie zmienilo… Najciekawsze jest to, ze przy probie wyszukania usterki w narzędziu windows po opisaniu swoich problemow dochodze do momentu kiedy mnie informuje, ze nie moge uruchomic dodatkowego monitora w HE. Musze miec Proff. lub server… Probuje znalezc jak to obejsc ale cos mi nie idzie…

Mimo wszystko dzieki za podpowiedzi! !!

Hmm… ciekawe… a spróbuj podłączyć pod laptopa monitor i zobaczy czy też wystąpi ten problem… ja podłączałem i było OK

Podlaczylem monitor od normalnego kompa i dalej nic… Rece opadaja…