Win XP i nieistniejące urządzenie USB

Witam.
Po starcie Windows XP wyświetla mi w trayu ikonkę podpiętego urządzenia USB z przypisaną mu literką G:, którą to ikonką można m.in. to urządzenie z systemu usunąć. Problem w tym, że żadne urządzenie pod USB podłączone nie jest (poza 4-portowym hubem, do którego podpięte są klawiatura i myszka - jednak ikonka pojawia się nawet gdy hub nie jest podłączony). Co zrobić, by pozbyć się tego urządzenia-widmo?

Pozdr.

Czy również w Moim Komputerze jest widoczne jakieś urządzenie z literą G?

tak. Kiedy próbuję na nie wejść, pojawia się komunikat “Włóż dysk do stacji dysków G:”.

No to jeszcze zrób: PPMyszy na Mój Komputer > z menu kontekstowego Zarządzaj > Zarzadzanie dyskami i tam sprawdź dokładnie co to za napęd G.

Efekt jak na obrazku.

Czy do komputera podłączone są drukarki z wbudowanym czytnikiem kart pamięci albo czy w komputerze jest czytnik kart pamięci ? Ja mam tak na Win 7 gdy mam włączoną drukarkę z wbudowanym czytnikiem kart pamięci.

Ja miałem u siebie w komputerze stacjonarnym wbudowany czytnik kart w obudowie. Były 4 sloty każdy na inny rodzaj karty. I były one widoczne właśnie jako urządzenia USB (nawet gdy nic nie było w nie włożone).

Krótko mówiąc, jakiś napęd (nośnik) jest ewidentnie podłączony do płyty głównej. Faktycznie, może to być czytnik kart.

Sprawdź tym narzędziem:
http://www.nirsoft.net/utils/usb_devices_view.html
Zawartość spolszczenia wklejasz do folderu programu.

1 polubienie

Czy do komputera podłączone są drukarki z wbudowanym czytnikiem kart pamięci albo czy w komputerze jest czytnik kart pamięci ? Ja mam tak na Win 7 gdy mam włączoną drukarkę z wbudowanym czytnikiem kart pamięci.

omg, faktycznie, zupełnie tego nie skojarzyłem, bo czytnika praktycznie nie używam, a ma taki na froncie, podłączony kabelkiem do płyty. Dzięki za rozjaśnienie :slight_smile: Temat zamknięty.