Win XP i Toshiba L300

(mario<PL>) #1

Na wymienionym laptopie zainstalowałem Windows XP i mimo wielu starań nie mogę znaleźć sterowników do następujących urządzeń:

CNF 7051 - wbudowana kamera, prawdopodobnie firmy Chicony,

kontroler Ethernet - (Realtek?),

RTL8187B_WLAN_Adapter - to na pewno Realtek,

Uprzedzając - nic, co znalazłem na stronach Realteka nie chce zatrybić.

Może ktoś przeszedł już tę drogę przez mękę lub ma jakiś pomysł, bedę wdzięczny za każdą podpowiedź.

(Technik Elektro) #2

wlan :

http://drivers.softpedia.com/get/NETWOR ... 1097.shtml

realtek lanowy musisz zajrzeć do softu - EVEREST i podać model karty

z kamerą może być najwięcej problemów - skontaktuj się z serwisem toshiby oni mogą posiadać takowe.

(mario<PL>) #3

Sterowniki z Softpedii to te same, które sciągałem ze strony Realteka, system twierdzi, że nie można odnalęźć sterowników dla danego sprzętu. Ethernet już zainstalowałem.

(Hademar) #4

Witam

Podpowiedz gdzie znalazłeś te stery do ethernetu bo aktualnie się z tym męczę:slight_smile:

lub jeśli był byś tak dobry to podaj żródła do wszystkich sterów.

Grafe i muze zrobiłem WiFi zainstalowałem model się zgadza ale i tak nie trybi:(

Pozdrawiam

W dniu 22.05.2008 , o godzinie 16:45 został dopisany post przez hademar

ok już nie ważne :slight_smile: :smiley: już znalazłem :slight_smile: Pozdrowionka :slight_smile:

(Andpasiewicz) #5

Macie stery do LAN bede wdzieczny za linka:)

(Hademar) #6

Na tej stronie są wszystkie potrzebne stery do L300 pod XP-ka musisz tylko wejść trochę dalej klikając kolejno że ma pominąć ankiete wejść w support i coś tam wybrać rodzaj i model kompa i już masz stery:)

Powodzonka

http://www.pc.toshiba-asia.com/support/ ... /index.jsp

(Dczekala) #7

czy mógłby ktoś napisać jakie stery należy pobrać by wszystko mi działało bo jestem dość słaby w tym a chciałbym by moj laptop działał normalnie na xpku

(Cacek 99) #8

mam wielka prośbę.zainstalowałem już praktycznie wszytskie sterowniki.i pokazuje mi się w manadzerze urzadzen blad z kontrolerem sieci.nie mam pojęcia co to jest.wszystko mi dziala oprocz bezprzewodowego internetu.zainsatlowalem juz sterowniki realtek wirelles i nadal mam ten problem.czy ktos wie cos na ten temat???bardzo proszed o pomoc.pozdrawiam

(1983 05 04) #9

Ja tez mam L300 i zero problemow: strowniki mozna pobrac ze strony Realtek'a - do wifi sa podpisane, a pod RJ-45 do modelu 8102E, pozdrawiam