Win Xp i zintegrowany LAN nie łączy po starcie kompa z netem na dwóch płytach


(Elkanguro) #1

Cześć,

płyta GA-P31-DS3L na zintegrowanym LAN po starcie Win Xp nie ma neta. Jakieś dziwne IP i dopiero po wyłączeniu i włączeniu sieciówki łączy się z routerem. Włożyłem sieciówkę na PCI i działa elegancko. Dziś podłączyłem inną płytę GA-P35-DS3L i nie uwieżycie ale ta sama sytuacja! Co może być grane?


(Johny) #2

Czy są zainstalowane sterowniki do chipsetu płyty,nie tylko do sieciówki ?,możliwe,że trzeba narzucić pużniejsze włączenie karty sieciowej,bo system po starcie dopiero ładuje sterowniki więc nie może się od razu połączyć z siecią,w pamięci nie ma jeszcze sterownika.Musiałoby być zaplanowane połączenie z kartą sieciową póżniej i włączenie automatycznego uzyskiwania IP przez DHCP od rutera


(JNJN) #3

A może trzeba zresetować router i będzie OK (czyli na wyłączonych kompach, wyłączyć z zasilania na parę minut router, włączyć poczekać chwilę i dopiero włączać kompy).

 

Sterowniki do płyty głównej to podstawa i odpowiednie stery do kart sieciowych.

 

I kabel sieciowy podłącza/odłącza się do kompa, gdy on jest wyłączony.


(Elkanguro) #4

Router restartowany nie raz i nie dwa. Sterowniki są poinstalowane. Jak włączyć opóźnienie startu karty / połączenia sieciowego?


(JNJN) #5

Jeśli na karcie PCI działa OK (która prawdopodobnie działa na sterownikach systemowych), to problem ma sieciówka płyty lub jej sterowniki.


(Elkanguro) #6

Znalazłem nowsze sterowniki i zainstalowałem (realtek 5.820.1028.2013). Niestety nie pomogło. Co jeszcze może być problemem?


(JNJN) #7

Spróbuj jeszcze tak:

 

  • menadżer urządzeń i PPM na karcie sieciowej i właściwości i zaawansowane i opcja Link Speed lub podobnie i zmień prędkość z Auto Negotiation na 100Mbps/Full Duplex, jak dalej problem daj 10 Mbps/Full Duplex.

 

Lub uszkodzona karta sieciowa.


(Elkanguro) #8

Na razie ustawiłem adres IP ręcznie może to zadziała. Jak nie to spróbuję na pewno twoje sugestie. W identyczne uszkodzenie dwóch kart jakoś nie wierzę.


(Elkanguro) #9

Ustawienie IP na sztywno nie pomogło. Na razie (osiem razy pod rząd ineternet się włączył od razu) wygląda jednak na to, że działa ustawienie 10Mbps/Full Duplex. Możesz mi powiedzieć co to zmieniło?


(JNJN) #10

Zmniejszyłeś prędkość pracy karty sieciowej, ale to z reguły oznaka, że powoli pada.