Win XP - instalacja - VHD czy VirtualBox

(blahax99) #1

Witam,

mam nowy laptop z wgranym windowsem 7 i od jakiegoś czasu chcę wgrać win xp, który mam na płycie (oryginalny) tylko nie bardzo wiem czy opłaca mi sie zawalać BIOs i BOOT Windowsem XP czy nie lepiej zainstalować go pod VirtualBox'em.

Jeśli opcja pierwsza to na VHD żeby nie bezpośrednio na partycji systemowej, a jeśli opcja 2 to czy nie zaważy to na wydajności?

Win XP chce głównie do starszych gier, które nie ruszają pod win7, np. Rayman 2 i Rayman M

Proszę o możliwie najszybszą odpowiedź :smiley:

(ADR1991) #2

A czy jest możliwość takiej instalacji?

Na VB sobie raczej nie pograsz.

(blahax99) #3

Hmm… No na VirtualBox’ie raczej nie.

Windows 7 mam możliwość utworzenia dysku VHD więc chyba idze:/

A co z boot’em i BIOS’em nie zepsuje nic?

(Fanboj O) #4

XP nie zainstalujesz na VHD. W win7 utworzysz dysk VHD ale instalator XP go nie “uwidzi”.

(pawcio1212) #5

bootowanie się zepsuje

http://www.dobreprogramy.pl/n33trox/Ins … 24440.html

zależy jaki masz mocny komputer i czy z virtualizacją to gry mogą działać np w virtualboxie

(blahax99) #6

procek 2 * 1.65Ghz

4gb RAM’u (mogę dołożyc pendrive Readyboost 4gb)

Grafa AMD Radeon HD 6320

Obawiam się co do procka

Chodź taki rayman m i r2 ma wymagania procek 600-800Mhz :smiley:

Dodane 28.09.2012 (Pt) 22:13

Dobra, jednak niezależnie do tego czy da się grać czy nie zostanę przy VirtualBox’ie. Zastanowię się jeszcze tylko nad kupnem Win8:)

(Bogdan_G) #7

Mam na xp psx i Rayman 1995, Rayman 2 śmiga z obrazu bin cue. Na laptopie z win 7 64 bit też na tym samym wgranym psx chodzą te gry, lecz z lekkim zacinaniem. Zastanawiam się, jak by szło, gdyby to był win 7 32 bit, czy by szło tak, jak na pc z xp. Choć to cuda świata uzyskać bios z konsoli playstation 1, nagrać sobie kopie z oryginalnych gier na format bin, to mi na xp lepiej się gra na pc. Mam nawet grę na dwa joysticki. Pomyśl dobrze, bo może nie musisz instalować xp.

(blahax99) #8

Czytałem że idzie je jakoś symulować na win7 Ale xp i tak chciałem instalować. problem polegał na tym ze nie wiedziałem jak się bardziej opłaca.

readyboost rozwiązał problem;)