[Win XP] Miniatury zdjec - czy istnieje ustawienie domyslne?

Mam takie pytanko, czy orientuje sie ktos, czy w Windowsie XP istnieje mozliwosc, skonfigurowania tak systemu, aby przy wejsciu do folderu ze zdjeciami (lub innymi plikami), czy po wlozeniu plyty z plikami graficznymi do napedu CD, pliki te byly ustawione jako miniatury??? (obecnie mam kafelki). Takze interesuje mnie czy jest mozliwosc, aby ikony na pulpicie byly miniaturkami?

Oczywiście :slight_smile:

Jesteś w jakimś folderze (przykładowo tym ze zdjęciami) wybierasz z menu Widok, a następnie polecenie Miniatury.

Potem uruchamiasz z menu Narzędzia -> Opcje folderów ->zakładka Widok i u góry masz polecenie ZASTOSUJ DO WSZYSTKICH FOLDERÓW. Klikasz to i gotowe.

Pozdrawiam

w narzędzia - opcje folderów - widok musisz zaznaczyć zapamiętaj ustawienia każdego folderu

co do pulpitu to raczej nie - choć możesz sprawdzić - kliknij prawym na ikonkę, zmień ikonkę i wskaż explorerowi jakąś miniaturkę z folderu

thumbs.db( folder ukryty, musisz odhaczyć ukryj chronione pliki systemu

w opcje folderów) np. z moje obrazy, zobaczysz, jak zareaguje

własnie przeczytałem poprzedni post - to rozwiązanie jest niedobre, bo stosuje to ustawienie “do wszystkich folderów”, a nie o to nam chyba chodzi

Dzieki za podpowiedzi.

W zasadzie obydwa rozwiazania sa odpowiedzia na moje pytanie. Chodzilo mi wlasnie o “wszystkie foldery”, ale pojedyncze zastosowanie atrybutow miniatur dla poszczegulnych folderow chyba bedzie odpowiedniejszym i rozsadniejszym rozwiazaniem, zeby nie narobic od razu za duzego balaganu.

Niemniej jednak bardzo dziekuje Wam, poniewaz oba rozwiazania mi sie przydadza.

Pozdrawiam :slight_smile:

nie chodzi nawet o bałagan, tylko o problem z folderami video - jeśli

mamy ustawione miniatury na wszystkie foldery explorer usiłuje oczywiście utworzyć podgląd, miniatury plików video, biorąc albo specjalną miniaturę z takiego pliku albo pierwszą klatkę video do

miniatury i często ma z tym problemy - może się zawiesić albo w ogóle

sypnąć przy tej okazji, albo b.długo otwiera folder - na forum było b. dużo postów z tym związanych; lepszym rozwiązaniem jest więc wejść do takiego folderu z innym ustawieniem i dopiero z folderu ustawić miniatury-

jeśli wszystko będzie w porządku ustawienie możemy zostawić, jeśli nie,

explorer nie zapamięta ustawienia i następnym razem normalnie otworzy nam folder z poprzednim ustawieniem

Niby komuś się udało, ale to zabawa z plikami explorera, czyli można powiedzieć takie rzeczy to tylko w erze :smiley:

nie wiem, czy komukolwiek się udało, miałem nadzieję, że DobryLuk

spróbuje i będzie mógł zmienić swój pseudonim na DobryLuck ;

ja nie mogę spróbować, bo w ogóle nie używam ikonek na pulpicie

z tej strony http://www.wintotal.de/Software/?rb=40&id=2668

można ściągnąć program xenient thumbnails, dzięki któremu explorer

będzie pokazywał miniatury przy każdym ustawieniu folderu, a więc np.

także przy kafelki czy lista; dodatkowo pojawią się miniatury także w oknach otwórz/zapisz

kliknąć na zielone download starten

a ten program http://www.wintotal.de/Software/?rb=1055&id=2664

przekształca wycinki obrazków w ikony - działa 30 dni bez ograniczeń