[Win XP] Nic się nie dzieje po załadowaniu systemu

Witam,

Problem wygląda tak: uruchamiam normalnie system, wszystko się normalnie wczytuje, pojawia się niebieski ekran z napisem “zapraszamy”, wczytuje się tapeta i koniec. Nic więcej się nie pojawia, nic się nie dzieje. Mam win xp home edition sp3. Jeżeli to ma znaczenie to wcześniej przeprowadziłem aktualizację antywirusa (avast) i nie zrestartowałem potem systemu. Potem po aktualizacji AQQ zrobiłem przywracanie systemu i koniec. Nic się nie wczytuje.

vaikai , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat.

poradnik-uzywania-forum-zakladanie-edycja-tematu-t394978.html

Tryb awaryjny działa czy nie? Spróbuj przy starcie kompa powciskać F8 i odpalić w trybe awaryjnym, jeżeli avast może być probleme a awaryjny się odpali - odinstaluj go i spróbuj odpalić system normalnie ewentualnie jeśli pojawi się opcja po wciśnięciu F8 “uruchom ostatnią działająca konfigurację” (czy jakoś tak to się zwie) to spróbuj tym.

A nie jest to czasem taki problem że masz explorer.exe wyłączony ;D

Spróbuj:CTRL>ALT>DEL> >> Nowe zadanie >> explorer.exe :wink:

Chyba uwalony masz plik explorer. Zrób nakładkę systemu(bez utraty jakichkolwiek danych i konieczności instalacji softu) uruchamiając kompa z płyty z xpekiem i wciskając klawisz r po zaakceptowaniu licencji klawiszem f8.

Dzięki wszystkim za pomoc ;]. Rada aldanista zadziałała.