Win Xp - nie startuje, Ubuntu - działa

Od jakiegoś czasu mam na dysku twardym 3 partycje - jedną dla Windowsa XP, dwie dla Ubuntu 9.04.

Jeszcze wczoraj pracowałem na Windowsie, ale dzisiaj nie mogę go uruchomić dostając przy starcie bluescreen z kodem błędu:

STOP 0x0000007B

Tryb awaryjny również nie działa, otrzymuję ten sam błąd. Co ciekawe Ubuntu uruchamia się i działa normalnie.

Ostatnio kopiowałem dużą ilość danych z partycji Linuxa na partycje Windowsa, nie wiem czy to w jakiś sposób nie uszkodziło tej drugiej. Jednak mogę ją zamontować normalnie pod Ubuntu i nie ma żadnych problemów z odczytem plików.

Druga rzecz, którą robiłem to ustawiałem w Ubuntu sterowniki do karty graficznej NVIDIA GeForce 7600. Usunąłem ten sterownik i problem się nie rozwiązał, ale myślę że to też mogło namieszać jeśli chodzi o rozruch systemu.

Jeśli macie jakieś wskazówki co dalej robić to będę wdzięczny.

http://support.microsoft.com/kb/324103/pl

Posiadam dla tego komputera nośnik Toshiba Product Recovery. Przy próbie odzyskania systemu wyrzuca mi błąd o niedziałającym RAID:

Dysk twardy #0 jest niedostępny lub konfiguracja RAID jest nieprawdiłowa.

i właściwie nie mogę więcej nic zrobić.

Dodane 04.08.2009 (Wt) 11:08

Udało mi się rozwiązać problem. Okazuje się, że w ustawieniach BIOSU jest do wyboru kilka trybów dotyczących macierzy RAID.

Windows domyślnie obsługuje zwykły RAID, Linux zmienił to ustawienie na JBOD i Windows już nie potrafił już tego obsłużyć.

Niestety nie da się tak łatwo powrócić z JBOD do RAID, bo wiąże się to z usunięciem wszystkich danych z dysku oraz informacji o podziale dysku na partycje - jednym słowem formatowanie całego dysku ( z usunięciem wszystkich partycji ).