Win xp nie widzi dysku pod usb


(Paluszekmich) #1

Witam,

mam problem ponieważ chciałem zgrać dane z dysku z laptopa HP Pavilion dv6- 1215 ew na PC przy pomocy adaptera USB, dysk widaćw menadżerze urządzeń ale ale w narzędziach administracyjnych ani nigdzie indziej go nie ma. Poradzi ktoś coś?


(Kuczkowiak) #2

Jaki Service Pack jest w tym systemie zainstalowany ?

Zajrzyj we właściwości tego dysku w menedżerze urządzeń i zobacz jakie tam są informacje , jeżeli jest podana jakaś przyczyna czemu nie działa to ją podaj do tematu.


(Paluszekmich) #3

SP3 posiadam,

"To urządzenie działa poprawnie.

Jeśli masz problemy z tym urządzeniem, to kliknij przycisk Rozwiązywanie problemów, aby uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów."

-- Dodane 22.07.2010 (Cz) 17:24 --

Na drugim komputerze gdzie mam Vistę SP1 widzi dysk, ale nie mogę go zainicjować bo jest napisane że dysk nie jest gotowy.


(Kuczkowiak) #4

A to jest nowy dysk jeszcze nie używany przez Ciebie?


(Paluszekmich) #5

Używałem go na laptopie przez jakies 8 miesięcy.

-- Dodane 22.07.2010 (Cz) 17:34 --

doda jeszcze, że miałem problem z uruchomieniem systemu właśnie na tym dysku - bluescreen i żadne opcje naprawy i odzyskiwania nie dzialały, to pewnie przez rejestr bo trochę się tam pokićkało, chciaż sam nie wiem. Dlatego chciałem odzyskać dane zanim ją sformatuje do końca.


(Kuczkowiak) #6

Podaj dokładną marke i model tego dysku.


(Paluszekmich) #7

WD2500BEVT


(kerad609) #8

zobacz czy jest widoczny:ppm mój komputer/zarządzaj/zarządzaj dyskami/jeżeli jest tam widoczny to w tych ustawieniach trzeba kombinować,kiedyś to robiłem ale zapomniałem jak.