Win Xp nie włącza sie, zawiesza sie na stronie powitalne

Witam.

Mam problem z Windowsem Xp na laptopie. Nie jestem zbyt rozgarniety w sprawach informatycznych wiec proszę o wyrozumiałość.

Problem polega na tym, że gdy próbuję włączyć kompa to system zawiesza się na stronie powitalnej( ta niebieska, z napisem zapraszamy czy coś takiego).

Próbowałem uruchomić w trybie awaryjnym ale dzieje się dokładnie to samo. Stało się tak po tym, jak chciałem zamknąć system normalnie - start/zamknij, ale gdy naciskałem przycisk zamykania, system się nie zamykał. Spróbowałem w tedy poprzez menadżera zadań, ale dalej to samo. Potem zamknąłem proces explorer.exe , ale gdy chciałem go uruchomić na nowo poprzez ‘Nowe zadanie’, występował jakiś błąd i wtedy już nic nie mogłem zrobić więc wyłączyłem laptopa przyciskiem. Gdy chciałem go uruchomić ponownie zaczęło się dziać to co już opisałem.

Czy wie ktoś jak rozwiązać ten problem mniej drastycznie niż format?

Proszę o pomoc!

Pozdrawiam.

a mozesz w trybie awaryjnym?

Tak jak napisałem, w trybie awaryjnym to samo więc klapa. A w sumie to źle się sprecyzowałem- system nie zawiesza się, bo można ruszać kursorem, tylko po prostu zostaje ten niebieski ekran z logiem Windowsa i się nic nie dzieje dalej.

To prawdopodobne ze wirusik siedzi w kompie :

Spróbuj uruchomić Xp nie w trybie awaryjnym tylko przy starcie dajesz F8 i opcja Ostatnia znana dobra konfiguracja. Powinien Ci się wtedy załadować. I później przeskanuj pc. Prawdopodobnie masz robaka, nie wirusa;] Na początek przeskanowałbym Ci HiJackThis i prawdopodobnie duże zmiany po skorzystaniu z ComboFix’a.

Niestety ostatnia znana dobra konfiguracja też nic nie daje- wciąż to samo.

spróbuj wsadzić płytę xp i naprawić system z płyty.