Win xp się wyłacza

Witam.

Gdy włączam komputer ładuję się autostart i wyskakuje okienko “Zainicjonwanie aplikacji DLL nie powiodło się, gdyż stacja jest zamykana”

po czym komputer wyłącza się więc nie zrobię nawet żadnych logów.

Jeszcze zanim wysiadł całkiem zauważyłem że siedzi u mnie brontok i po uruchomieniu ponownie nastał koniec ;D

Udpal XP w trybie awaryjnym z F8 i zobacz co się dzieje w ustawieniach, ew. przeskanuj kompa dobrym Security Norton2011 lub zrób przywracanie systemu .

tryb awaryjny nie działa

Jeżeli tryb awaryjny nie działa to pozostało dwie opcje naprawa systemu ( instalacja nakładkowa ) lub nowa instalacja. Opcja 1 Włóż płytke z XP do napedu wybierz instalacja XP po chwili instalator wykryje system na dysku twardym i pokaże ci sie 3 opcje ,najpierw klikasz zapraszamy do programu instalacyjnego potwierdzasz umowe licencyjną i wybierasz opcje napraw klikasz R .Instalator sam przejdzie do kopiowania plików.

Czy przed tym jak to się stało wlączałeś restart kompa bez ponownego uruchamiania tylko odrazu restart przy załadowanym systemie ? jeśli tak to prawdopodobnie został uszkodzony plik systemowy, chociaż nawet bez restartu mógł się uszkodzić jakiś plik który ładuje system. Prubowałeś kilka razy może też uruchamiać komp ? jęśli za każdym razem tak jest można spróbować z płytki instalacyjnej windows xp naprawić system przy uruchamianiu się systemu na początku na ekranie pojawi się komunikat czy chcesz zaistalować system z płytki cd lub dvd kliknąć enter i przy instalowaniu sie systemuzaznaczyć naprawe systemu literka “r” powinno zadziałać

jak ktoś ma system windows xp i się wyłacza i nie zainstalował service pack 3 to będzie miał problem z włączeniem bo system został zlikwidowany i windows będzi ten system wyłączc

odp.

Po instalacji od nowa XP z dvd-rom oem/box lub all-in-one pobiera się SP3 podczas pierwszej aktualizacji z innymi plikami około razem 100. !!

Robiłem wczoraj instalację oem MSwinXP home pl. na nowy SSD do łapka i nie miałem żadnych problemów z pobraniem aktualizacji po rejestracji i pobraniem zalecanego SP3 więć nie wprowadzaj chaosu i nie pisz bzdur jak masz pirata. :smiley:

U kolegi @ fine7676

Jak z F8 nie daje się system naprawić i przywrócić z recovery lub dvd-rom aby instalka poszła, to może być uszkodzony dysk HDD i już tylko wymiana na nowy… w zeszłym roku po 3 latach miałem problem podobny nagle z HDD jak laptop mi upadł na blat i też system nie chciał startować i się wyłączał przy ładowaniu… reanimacja nie pomagała z F i dvd więc musiałem zmienić dysk na nowy i ponownie system postawić… od roku wszystko jest ok. znów. :slight_smile:

Pozdrawiam…

Jeśli się uda to podaj loga OTLPE Instrukcja i program tutaj [http://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnost … t__p__4251](http://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnostyka-ogolne-raporty-systemowe/page view findpost p 4251)