WIN XP SP2 brak dźwięku!

Witam na moim windowskie XP Sp2 nie ma dźwięku czy to wina karty muzycznej??? Karta jest zintegrowana do płyty ASrock K8NF6G-VSTA. Karta to Realtek ALC862 nVIDIA MP01.

Aha sterowniki nie chcą się zainstalowa wyskakuje jakiś błąd, tak samo jak chcę włączy film. Może nie mam jakiegoś kodeka dźwięku proszę o poradę. Z góry dziękuję !!

napisz jakis błąd wyskakuje podczas instalacji sterownika, najlepiej zrob screenshot

prawym na ikonie Mój Komputer potem Właściwości -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń. Masz na liście jakieś wykrzykniki na żółtym kółku? zrób zrzut ekranu i dołącz na forum.

Treś błędu to : Microsoft Bus driver should be loaded in your system before installing Realtek HD Audio driver. A w sprzęcie nie ma nic wykrzyknika.

Najpierw zainstaluj to http://couponmeister.com/blog/HD_Audio/ … 1xpsp2.exe

a potem to ftp://209.216.61.149/pc/audio/WDM_R172a.exe

Niestety błąd nadal występuje :frowning: :frowning: !!

A masz zainstalowane sterowniki od płyty głównej?

Tu masz wszystkie sterowniki http://www.asrock.com/mb/download.asp?M … 6G-VSTA&s=

Nie mam ponieważ to zainstaluje sterowniki do drugiej karty graficznej tej zintegrowanej a ja używam innej.

To tą zintegrowaną wyłącz w BIOS-ie !!

Jak ???

Złączono Posta : 11.08.2007 (Sob) 14:46

Dobra zainstalowałem wszystkie sterowniki i nic !!

To masz w instrukcji napisane. Ciężko tak Ci napisać nie znając rodzaju BIOSU-u.

Ta w instrukcjii tylko że ona jest w języku angielskim, japońskim, niemieckim a nawet po ukraińsku a po Polsku nie ma :frowning:

Podaj jaki masz BIOS.

maliniak napisał :

Sorry że się wtrącam ale jeżeli nie masz sterów zainstalowanych no to chyba jasne że dźwięk nie chodzi

:lol:

ja mam podobny problem tylko że ja nie mam dźwięku na karcie zintegrowanej do ECS K7VZA. zanim wyjechałem było wszystko fajnie pięknie , dwa tygodnie później nie działa. prosiłbym o jakąś pomoc

Barbarossa , masz ikonkę dźwięku z zaosbniku systemowym?

mam. wszystko jest tak jak wcześniej. system był reinstalowany bo myślałem że jakiś chamski vir się wkradł i on blokuje. w regulacji jest wszystko na maksa i nic nie jest na wyciszonym

start > uruchom > cmd /c net start>C:\net.txt&C:\net.txt

nic to nie dało…

Barbarossa możesz mieć uszkodzoną kartę, albo zestaw głośnikowy, spróbuj podłączyć inne głośniki lub słuchawki.