Win XP sp2 / Windows 7 - wifi intel'a zachowuje się dziwnie

Czołem,

od pewnego czasu próbuję uruchomić sieć w mieszkaniu. Komputer stacjonarny ma się łączyć przez kabel, a laptop przez wifi. Natrafiłem jednak na problem, którego przyczyny nie potrafię zlokalizować. Laptop (Amilo PRO v2065 karta sieci bezprzewodowej to Intel PRO 2200BG, Win XP SP2), który próbuję podłączyć przez wifi (router Linksys Cisco WRT120N, internet z Multimedii 6 Mb/s) nie jest w stanie połączyć się z moją siecią. Nie przeszkadza to jednak łączyć się z nią starszemu laptopowi, również na XP, jak i smartphonowi HTC Wildfire. Wspomniany laptop łączy się też z innymi dostępnymi routerami. Laptop moją sieć wykrywa na pełnym zasięgu, jak również łączy się z internetem jeśli podłączyć go przez kabelek. Jak dotąd próbowałem:

  • ręcznego wpisywania ip i całej reszty

  • zmany zabezpieczeń z WPA2 na starsze, oraz wyłączenia zabezpieczeń

  • wyłączania filtrowania MACów w ustawieniach routera, jak i wpisywania do przepuszczanych przez filter MAC karty z laptopa

  • reinstalacji systemu

  • wgrywania najnowszych sterowników do karty na laptopie

  • restartów routera i modemu

  • uruchamiania konfiguracji zerowej sieci

Niestety, nie dało to żadnych efektów. Czy ktoś z Was spotkał się może z takim zjawiskiem, bądź ma jakiś pomysł, by temu zaradzić? Za każdą pomoc będę wdzięczny ;]

Pozdrawiam

:arrow: Problem rozwiązany. Wystarczył zwykły upgrade firmware’u.