Win XP spowolnienie startu

Witam jestem nowy :? , Mam problem dotyczący Win Xp uruchamiania systemu . I już przechodzę do rzeczy : Gdy odpalam Kompa wszystko ok Zapraszamy i tu sie zaczyna gdy uruchomi się wszystko i komputer jest gotowy mogę np : wejść do mój komputer itp ale nie mogę wejśc w internet np : włączyć google chrome lub grę lub inne rzeczy które otwierają sie z oknem ponieważ po 1 min na pasku obok zegara dopiero pojawa mi sie centrum zabezpieczeń jako wyłączone :o ( cały czas jest włączone :o posiadam AVG anti vir ) wczesniej nigdy nie wyskakiwało mi centrum zabezpeczeń na pasku po chwili szybko znika .ponieważ za każdym razem czekam aż centrum zabezpieczeń włączy sie po 1min spowalnia to system i niemogę uzyskać lub włączyc szybko informacji problem trwa od około 5 dni . proszę o pomoc . Próbowałem wszystkiego z Bootvis , i innymi , a także sprawdzałem w services.msc .Czekam :frowning: :?

Sprawdź sobie system na obecność wirusów i innego paskudztwa. Dodatkowo radziłbym Ci wywalić sobie z autostartu wszystkie zbędne programy, przeczyścić rejestr jakimś cleaner’em(np. TuneUp Utilites) oraz wykonać pełną defragmentację systemu. Jeżeli system dawno nie bym instalowany, to zamiast bawić się w jego przyspieszanie, to moim zdaniem najprościej byłoby zainstalować system od nowa, ponieważ Windowsy(XP szczególnie) niestety tak mają, że z czasem tak zaczynają zamulać, że niestety w żaden sposób nie idzie ich na tyle przyspieszyć, żeby w miarę dobrze działały…

Poczytaj ciekawy temat z forum :arrow: Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP - opis krok po kroku

Piotr92 dzięki za wszystko akurat mam avg tuneup i skanuje , defregmentuje itp codziennie (full version) ale jeszcze popróbuje z innymi programami , jak nie to widocznie zmienie xp na 7 , zobaczymy thx .

No, zmiana systemu na 7 to nie jest głupi pomysł. Ja posidam ten system od samej premiery i jestem bardzo z niego zadowolony.

Z twego wszystkiego zablokowały mi sie ikony ale wpisałem do rejestru pare rzeczy i już wszystko działa tylko pozostaje mi te spowolnienie

Skoro defragmentacja dysku, ani nic nie pomaga, to po mojemu tylko ponowna instalacja systemu może rozwiązać problem.

A jednak nie w ciąż jest spowolnienie ale krótsze moze to wina zmian w centrum zabezpieczeń??? bo jeśli się włącza po 1 minto może coś trzeba ustawić tam …