Win. XP-system ciągle się resetuje

Witam wszystkich! Mam pewien problem z uruchomieniem komputera stacjonarnego. Gdy go włączam to pojawia się normalnie te obrazy żeby włączyć BIOS i tam opis sprzętu, następnie pojawia się animacja ładowania Systemu (system Windows XP SP.3) No i tak na moje ok do końca się załaduje i się resetuje cały system i tak w kółko to samo. Wiecie co można z tym zrobić? Na Obsłudze BIOSU nie znam się za bardzo więc nie wiem czy to ogarnę ale mogę spróbować. Z góry dziękuje za pomoc!

dzodzo a wcześniej system się uruchamiał normalnie? W taki sposób zachowuje się komputer do którego przeniesiony twardy dysk z systemem zainstalowanym w innym komputerze.To może być jedna z przyczyn.O innych przyczynach niech się wypowiedzą inni.

Próbowałeś uruchomić go w trybie awaryjnym?

Wcześniej było wszystko OK. Tylko nie wiem czy to może być od częstego wciskania przycisku POWER ponieważ moje młodsze rodzeństwo tym sposobem mnie denerwuje. A z systemem nic nie było robione. Gdy pokazuje mi się komunikat ze komputer był “źle wyłaczony” i sa opcje żeby uruchomić go normalnie itp to klawiatura nie reaguje i nie da sie nic zrobić i sie próbuje włączyć i reset jest za chwile. NIe wiem o co chodzi :confused:

Klawiaturę masz usb może?

Tak, Klawiatura jest na USB

W BIOSie włącz obsługę urządzeń usb ale lepiej podłącz zwykłą ps2.

Dobra. Sprawdzę ale już jutro. Dam znać.

Podczas startu wciskaj F8 (bios award’a) i zamiast Uruchom normalnie wybierz Ostatnie działające/poprawne ustawienia (jeśli klawiatura będzie sprawna). Sprawdź czy wtyczki nie poluzowały się, dociśnij wszystkie. I szukaj w biosie “enable usb keyboard support” - coś w tym stylu. zależy jakiej firmy bios.

dzodzo18 , jeśli po podłączeniu klawiatury na PS2 system się nie zrestartuje, to wejdź w Panel sterownia->System -> zakładka Zaawansowane, poniżej masz Uruchamianie i odzyskiwanie -> kliknij - Ustawienia i odhacz “Automatycznie uruchom ponownie”.

Poza tym wyłącz reakcję na przycisk Power.

Start - Panel sterownia - Opcje zasilania, zakładka - Zaawansowane -> tam masz Przycisk zasilania - wybierz “Nic nie rób” i zapisz zmiany.

Od tej pory samo krótkie naciśnięcie na przycisk Power nie spowoduje jakiejkolwiek reakcji. W przypadku, gdybyś chciał kiedyś wyłączyć komputer przyciskiem Power, musisz go po prostu dłużej przytrzymać wciśnięty, aż do wyłączenia komputera.

Dzięki takiemu ustawieniu Power unikniesz dowcipów, które robi Ci młodsze rodzeństwo, a i sam zabezpieczysz się przed niepożądaną reakcją przypadkowego naciśnięcia Power.

Pozdrawiam

Pewnie rozsypał się system plików partycji. Reinstalacja systemu w tej sytuacji jest nieunikniona. Jeżeli się nie mylę, to możliwe, że bezpośrednią przyczyną tego są tzw. bad sektory, tak więc przeskanuj go programem mhdd wciskając 2xf4. Jeżeli zaczną pojawiać się po lewej stronie pionowe prostokąciki oznaczone czerwonym iksem i przy napisie UNC będziesz miał podaną jakąś liczbę, niestety pozostanie Ci skopiowanie danych z wszystkich partycji, wyzerowanie dysku, remap, ponowne utworzenie partycji + instalacja systemu i niestety będziesz musiał pomyśleć o nowym dysku i to jak najszybciej, bo w tym przypadku zerowanie i remap to tylko tymczasowe rozwiązanie, ponieważ może być tak, że dysk zadziała przez np. pół roku, albo rok i historia się powtórzy… Zerowanie robisz wpisując polecenie erase po zakończeniu skanowania, wciskasz enter. Program poprosi o podanie sektora początkowego, a następnie po wciśnięciu entera końcowego - zignoruj to i wciśnij po prostu enter, ponieważ program ma wyzerować cały dysk, tak więc jako początek ma być podane 0 a jako koniec końcowy sektor dysku i tak właśnie domyślnie program ma ustawione, więc nie musisz nic wpisywać. Po zakończeniu zerowania robisz remap, który wywołujesz komendą remap, wciskasz enter i program od razu rozpoczyna pracę. Zakończenie każdego procesu(skanowanie,remap,zerowanie) poznasz po tym, że pojawi się znak zachęty mhdd> i dodatkowo zostanie odtworzony sygnał dźwiękowy z wewnętrznego głośniczka komputera.

Dodane 22.04.2011 (Pt) 11:34

Tylko może najpierw najlepiej będzie jeżeli zrobisz to o co Cię prosił Golden Finger, wtedy można będzie stwerdzić, czy w ogóle jest sens robić to wszystko co opisałem…

O jeny widzę że niektórzy opisują już apokalipsę żeby dysk wymieniać, a winne wszystkiemu są zapewne sterowniki od chipsetu wystarczy tylko włączyć ostatnią dobrą konfigurację wgrać stery na nowo :smiley:

Na dowód powiem że dziś miałem problem z identyczną sytuacją wszystkiemu były winne sterowniki od chipsetu a konkretnie od kontrolera IDE / SATA

Astraltrooper , naucz się czytać ze zrozumieniem… Ja nie piszę, że trzeba dysk wymienić, tylko że Windows się resetuje z winy tego iż uległa uszkodzeniu partycja(jeszcze precyzyjniej pisząc posypał się system plików), lub po prostu system nie może uzyskać dostępu do partycji, bo na dysku są bad sektory, które można wyłączyć z użytku zerując i rempaując hdd, ale i tak trzeba będzie dysk wymienić, bo pochodzi jakiś czas i znowu mogą pojawić się bady, a co za tym idzie system znowu się wysypie.

Dobra uruchomiłem w trybie awaryjnym i wszystko było. Następnie uruchomiłem normalnie i na razie jest OK. napisze jak coś się nie będzie zgadzało. Dzięki wam za pomoc!

W takim razie jak znowu się wykrzaczy, to włącz w awaryjnym i zrób mu przywracanie systemu.