(Win XP) Usługa połączenia sieciowe wyłącza się(...)

Witam. Postawiłem czysty windows xp sp3, przy instalacji(konfiguracja sieci) niepotrzebnie odinstalowalem komponenty sieciowe, myślałem że to nie potrzebne jak używam modemu telefonicznego Huawei. Po uruchomieniu systemu zainstalowałem potrzebne sterowniki oraz przeszedłem do instalacji modemu. Wszedłem w połączenia sieciowe w celu utworzenia nowego połączenia. Niby utworzyłem ale wogole ne było widoczne w “połączenia sieciowe”. Wszedłem do :services.msc" i zobaczyłem ze usługa Polączenia sieciowe jest wyłączona. Dopiero po uruchomieniu jej moje nowe polaczenie stało sie widoczne i moglem sie juz połączyć. I tak musze robic za kazdym uruchomieniem widowsa mimo ze usługa Polaczenia sieciowego jest ustawiona na tryb automatyczny to i tak sie nie uruchamia automatycznie. Problem jest tez z Internet explorer, poniewaz nie uruchamia sie, co ciekawe w pasku adresu np. Moj komputer jak wpisze “google.pl” to otwiera sie strona przez IE. Instalacja IE8 tez nie działa wyskakuje błąd.

W dodatku wyłącza sie usługa Instalator windows i kompozycje mimo tego ze ustawione sa na tryb automatyczny.

Chciałbym sie dowiedziec jak zainstalowac komponenty sieciowe ktore pominalem w czasie instalacji windowsa? albo w jaki inny sposob naprawić moje błedy.

Dostałem też radę

ze skutkiem

Po pierwsze, radzę pobrać i uruchomić to: http://majorgeeks.com/Tweaking.com_-_Set_Windows_Services_To_Default_Startup_d7232.html

Po drugie, radzę pobrać, uruchomić, zaznaczyć wszystkie kratki i Go! : http://www.softpedia.com/get/Internet/Other-Internet-Related/Complete-Internet-Repair.shtml

Niestety oby dwa programy nic nie naprawiły. Dalej jest tak jak było :frowning:

No, to system jest poważnie uszkodzony, łącznie z rejestrem. Moim zdaniem, pozostaje jedynie reinstalacja, i to oczywiście bez ingerencji w składniki systemu. Modem Huawei powinien się po reinstalacji sam zainstalować, jak tylko zostanie włożony do gniazda USB. Robilem to kilka razy bez żadnych problemów dla sieci Play. Nic nie zmieniałem w Połączeniach sieciowych, bo to jest zbędne. Nawet tam nie zaglądałem i nie zaglądam. Teraz Huawei startuje razem z systemem, klikam w jego oknie “Połącz”, chwilę czekam na połączenie z siecią, minimalizuje okno i jest OK. Powodzenia!

Połączyć to ja sie umiem tylko musze ręcznie włączać usługe połączenia sieciowe.

Ja też nie zaglądam i nie używam dlatego usunąłem myślałem że to zbędne i mam teraz za kare :smiley: