Win XP, vPlayer i pliki avi

Mam mały problem. A mianowicie mam program VPlayer i skojarzone z nim pliki filmów. Gdy klikam na którymś to otwiera mi się program ale nie zaczyna odtwarzać pliku. Dodam tylko że na Win98 wszystko jest w porządku.

Więc co jest?

Odpowiedź krótka brak odpowiednich kodeków. Poszukaj na forum temat był już kilka razy omawiany.

Ale mi chodzi o to że muszę plik otworzyć ręcznie poprzez kliknięcie na ikonkę otwórz w programie. I wszystko ok ale gdy kliknę dwa razy na ikonkę filmu to otwiera się program i nie chce ładować pliku i wtedy muszę recznie otwierac bezpośrednio z programu.

Ja mam to samo. Myslalem, ze odznaczylo mi sie w ustawieniach Vplayera “Automatycznie włącz odtwarzanie po wczytaniu” ale nie. Tez mnie to wkur… nerwuje :evil:

Możliwe jest również iż masz ten film uszkodzony.

Chodzi o każdy film jaki tylko sobie wyobrazisz :slight_smile:

Na 99% to wlasnie to zazwyczaj jak go otworzysz to pisze ze jest zamkniety i to swiadczy ze trzeba kodekow . A np. jak otworzysz film windows media playerem to tez nie idzie ??

Ej ludzie (fiesta, Axaron) spokojnie! Nie zrozumieliście o co chodzi. Po kliknięciu dwa razy na plik video otwiera się Vplayer i później trzeba jeszcze nacisnąć PLAY. Z kodekami jest wszystko ok. Chodzi tylko o “autostart” filmu w Vplayer. Poza tym filmy normalnie chodzą w każdym programie

a kto tutaj jest niespokojny??? Po pierwszym poście taka odpowiedź wydawała sie jednoznaczna. To jeszcze jeden dowód na to że zadawane pytania nie są precycyzjne i trzeba sie domyślać o co chodzi pytającemu.

Sorki. Faktycznie trochę przesadziłem… :?

Ale to dlatego, że nie mogę znaleźć sterowników do skanera :frowning:

Jeszcze raz sorki :oops: