Win XP-wejście do systemu przez hasło - jak?

Witam.

Bardzo proszę powiedzcie mi jak najprościej zabezpieczyć postawiaony już system XP SP2 aby można było go uruchomić tylko na hasło np przy strcie systemu. Wiem że można to zrobić ogónie jako cały komputer i chyba jeszcze osobno na kazdego użytkowika .Jak to można ustawiać ? Gdzie trzeba wejść. Proszę opiszcie coś więcej . Najlepiej jak by ktoś opisał wszystkie możliwości…

Panel Sterowania ==> Konta użytkowników ==> wybierasz dane konto ==> Utwórz hasło. Oczywiście hasło można złamać, ale to inna historia.

dobrze a jak ustawić na hasło ogólnie włączenie całego komputera a nie określonego uzytkownika?

Start - uruchom wpisz syskey

On zakłada chasło na całego win i eksportuje klucz np. na dyskietke.

Jak zgubisz dyskietke lub ona się uszkodzi to pozostanie już tylko format

Dodatkowo w BIOS-ie możesz ustawić hasło dla systemu (komputerowego).:mrgreen:

Tylko że po wjęciu bateryjki na kilkanaście minut nici z hasła

Popieram wszystkie wyżej uwidocznione wypowiedzi w 95%.Pozdro

Złączono Posta : 09.03.2007 (Pią) 17:36

nie zawsze to działa sprawdzone na paru kompach oczywiście firmowych.Pozdro

a na których nie działa??

Na tych, które zapisują hasło w EEPROMIE.

A co to takiego??

rodzaj pamięci.

http://pl.wikipedia.org/wiki/EEPROM

a co do tego syskey…

czy mozna zapisac to haslo np na dysku flash?

czy bez tego nosnika na ktorym jest haslo nie ma mozliwosci dostac sie do danych na dysku nawet po podpieciu do innego komputera jako dodatkowy dysk (nie kozystajac z zabezpieczonego windowsa)??

gdzie sie w windowsie zmienia zeby wyskakiwala tabliczka proszaca o haslo na uzytkownika ? bo zalozylem haslo na uzytkownika a nie pokazuje sie przy starcie windowsa :frowning:

Tak, u mnie można.

Hmm, tego to nie wiem. Postaram się to sprawdzić i napisać.

?? Dziwna sprawa. A jaki masz win? A potwierdziłeś hasło drugi raz?

to jest win XP profesional (sasiada) i haslo jest napewno bo jesli dam mieki reset i “zablokuj komputer” to potem trzeba podac to wlasnie haslo a na powitanie podczasu uruchomienia win nie wyskakuje ikonka z uzytkownikiem i mozliwoscia podania hasla.

ja u siebie zawsze mialem problem ze wyskakiwalo mi haslo a chcialem automatycznie wiec stosowalem tweakUI - a tam chyba gdzies w windzie musi byc jakas opcja do automatycznego logowania tylko gdize to jest?:expressionless:

syskey nie ma tu chyba nic do rzeczy, bo umożliwia tylko dodatkowe mocniejsze zaszyfrowanie bazy danych kont, w tym oczywiście haseł na wypadek próby ich złamania; co do flasha to oczywiście możesz go użyć do startowania windowsa tylko na określone hasło(pin), ale i ile się orientuję potrzebujesz do tego specjalnych programów( np. stąd)

http://www.dekart.com/products/access_control/logon/

nie wiem tylko(wątpię), czy to działa w wypadku podpiecia dysku pod inny komputer - w takim wypadku możesz spróbować(jeśli masz ntfs)

przejąć dyski na własność - nie będzie możliwości otwarcia ich z innego konta niż twoje(prymitywne rozwiązanie, ale może skuteczne)

co do autologowania sprawdż, czy w kluczu

HKEY_LOCAL_MACHINE\ Software\ Microsoft\ Windows NT\ CurrentVersion\ Winlogon

jest wpis ForceAutoLogon - jeśli jest przestaw na 0

sprawdż ponadto wartości - AutoAdminLogon, DefaultUserName i

DefaultPassword( w pierwszym 0, w pozostałych brak danych)

Chyba chodzi o: start-uruchom i wpisz control userpasswords2