Win XP-zacina mi się dźwięk


(Anioek Baranek) #1

Witam, ostatnio (nie umiem dokładnie określić kiedy, pare dni temu) zaczął mi się zacinac dźwięk. Nie idzie równo z obrazem. Na przykład kiedy włączam filmik na youtube dźwięk włącza się po ok. 2 sekundach, a jak chce zatrzymać do dźwięk również zatrzymuje się po dwóch sekundach. To samo w grach, TS, nawet przy komunikatach windows. Pojawiają się a ten "brzdęk" dopiero kilka sekund później. Strasznie mnie to denerwuje bo przy strzelankach albo osu! to jest naprawde nieprzyjemne. Jak mogę to naprawić? Płyta główna: asus M4N68T V2. Sterowniki VIA HD audio deck cośtam... najnowsze i nie wiem czy przypadkiem ten problem nie pojawił się zaraz po ich aktualizacji, ale ciężko mi to ocenić (pobrane [post=https://www.asus.com/Motherboards/M4N68T_V2/HelpDesk_Download/]stąd)

 

Przy okazji chciałbym zapytać czy to normalne że w menadżerze zadań mam "pamięć zadeklarowaną: 3939M" cokolwiek to oznacza, kiedy mam 2GB RAM'u. Możliwe że to dwie różne rzeczy ;D Nie znam się na tym dlatego was pytam.

A co do dźwięku, "wygooglowałem" tylko 1 temat gdzie ktoś miał identyczny problem niestety rozwiązań do niego brak :frowning:


(jakubgross) #2

Pamięć zadeklarowana to nie pamięc RAM. :slight_smile: To znaczy, że Windows oprócz tych 2 GB ma jeszcze do dyspozycji 2 GB pamięci dyskowej, która jest znacznie wolniejsza od pamięci RAM. Spróbuj zainstalować starsze wersje sterowników.


(Anioek Baranek) #3

Nie dało się zainstalować starych aż nie usunałbym tych nowych. A nowych z kolei nie da się usunąć :slight_smile: Świetnie. Za tu wyrzuciłem taki plik: High definition audio driver package kb888111 i teraz nie mam dźwięku. Nawet nei wiem jak to spowrotem przywrócić, bo jak ściagnąłem to od nowa wyskakuje mi taki błąd: http://pl.tinypic.com/view.php?pic=svsayd&s=6#.U1OCvaJtVqQ Mówiłem że się na tym nie znam…


(jakubgross) #4

Masz SP 2 czy SP3.

Panel sterowania-> wydajność i konserwacja -> system


(Anioek Baranek) #5

SP3. po restarcie komputera mam informacje “znaleziono nowy sprzęt: PCI device” i chcą żebym cośtam zainstalował. Włożyłem CD od płyty głównej i kliknałem instalowanie automatyczne ale “nie mogą znaleźć wymaganego oprogramowania” czy coś takiego.


(mrFreeze) #6

Zainstaluj w takiej kolejności po instalacji pierwszego sterownika restart.

 

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/utils/NVIDIA_Chipset_v1556_WinXP32.zip

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/audio/VIA_Audio_V6019500_XPVistaWin7.zip


(Anioek Baranek) #7

Tak też zrobiłem, dalej nic. Te drugie sterowniki już miałem na komputerze.


(mrFreeze) #8

Daj identyfikator sprzętu tego PCI device. Czy dalej dźwięk się przycina?

 


(Anioek Baranek) #9

Po usunięciu tego pliku VIA HD (…) KB888111 w ogóle nie mam dźwięku…

 

Urządzenia systemowe jeśli o to chodzi: http://imgur.com/qpIg16B

 

Wydaje się że będę musiał zmienić service pack na 2 i zainstalowac to coś http://www.instalki.pl/programy/pobierz/Windows/aktualizacje/Microsoft_UAA_Bus_Driver_for_HD_Audio_KB888111.html

 

Naprawiłem! Dźwięk dalej się zacina, ale przynajmniej jest :D. Teraz się boje instalować service pack 3 że znów coś skopie. service pack 2 zmieniłem w HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/Windows i zmieniłem w CSDVersion wartośc 300 na 200. Mogę bez obaw zmienić to takim samym sposobem na SP3? 


(mrFreeze) #10

Nie wiem czy monitorujesz temperatury, stan dysku twardego dźwięk bez przyczyny się nie przycina. Może być też problem z zawirusowanym systemem ale póki co to wróżenie z fusów. Zaktualizuj system do SP3 i wgraj wszytstkie update z Windows Update. Nic nie może się spierniczyć najlepiej wywal wszystkie sterowniki od dźwięku i zainstaluj dopiero po aktualizacji systemu. Oczywiście przed ponowną instalacją sterowników najpierw oczyść system za pomocą CCleaner pamiętaj o rejestrze.

 

https://secure.piriform.com/502/cookie?affiliate=32372&redirectto=http%3a%2f%2fdownload.piriform.com%2fccsetup412.exe&product=70988


(Anioek Baranek) #11

Jak na złość padł mi dysk kilka godzin temu :slight_smile: Ale cóż poradzić… W każdym razie liczą się chęci, dziękuje :slight_smile:


(jakubgross) #12

Chcesz kupić nowy?


(Anioek Baranek) #13

Sam nie wiem… mój komputer ma 7 lat więc już bym wolał zainwestować w nowy :slight_smile: Wymienie dysk to za miesiąc padnie inna część…


(mrFreeze) #14

Tak tylko jeżeli dysk jest na SATA nie będzie problemu z jego przełożeniem do nowego komputera. Polecam serie WD Black przynajmniej 5 lat gwarancji przy dzisiejszej “jakości” dysków bezcenne.