Win XP -zawieszanie się komputera przy odtwarzaniu wideo


(krzysiekx) #1

Cześć,

Ostatnio zauważyłem problem z filmami na youtube, ogólnie przy odtwarzaniu wideo. Gdy naciskam przycisk play komputer zawiesza się na parę sekund, często się nie odwiesza. Teraz zrobiłem próbę: na Chrome/Firefox/Opera odpaliłem piosenkę Marka Grechuty i na każdej przeglądarce nastąpił zwis - dzisiaj nawet tak duży, że musiałem procesy opery i firefox zabić przez taskmanagera.

Moja konfiguracja: Intel Pentium Dual CPU E2220 @ 2.4 GHz 2 GB ram, Nvidia 9400 gt. Windows XP 32bit oryginał :slight_smile: SpyShelter Premium i Panda Cloud - problem występował też przy innych zabezpieczeniach.

Parę dni temu wyskoczyło okienko o aktualizacji flasha to aktualizowałem myślę więc, że mam najnowszą wersję.

W Revo wygląda to tak:

jV0bk.png

O komputer raczej dbam, ostatnio nawet sprzątałem z grubsza w środku. Czyszczę CCleanerem i Eusing Registry Cleaner, wirusów raczej nie ma.

Co teraz? :slight_smile:

Z góry dziękuję za pomoc

Krzysiu

/edit:

oczywiście testy były prowadzone w raczej odpowiednich warunkach - 1 zakładka z 1 filmikiem a obok czekają w kolejce na test 2 inne przeglądarki + w tle w/w programy do ochrony.


(FadeMind) #2

Podstawowy błąd - czyszczenie rejestru. Usuń programy do czyszczenia rejestru bo one robią więcej problemów niż pożytku.

Panda Cloud jest nieskuteczna. Lepiej odłożyć w budżecie około 150 PLN i na rok zakupić porządną ochronę. Kaspersky, Norton albo ESET.

Jeżeli błędy w rejestrze się pojawiły po użyciu "czyścicieli" i system jest niestabilny - reinstalacja systemu. Usuń wtyczkę Adobe Flash deinstalatorem ze strony:

http://kb2.adobe.com/cps/141/tn_14157.html


(Tux4) #3

Można też kliknąć Adobe Flash Player 11 Plugin a potem Odinstaluj...


(krzysiekx) #4

Wywaliłem to tym deinstalatorem - przeglądarki zachowywały się jakby były wyłąćzone a ramka na stronie http://kb2.adobe.com/cps/141/tn_14157.html pokazywała, że flash player dalej jest. Zainstalowałem starszą wersję - problem nadal występuje. Co z tym fantem zrobić?