Win XP-zmiana liter dysku,problemy z instalacją pc suite

Witam

mam pytanie czy ktoś może mi cos podpowiedzieć co zrobić

mam win XP i ostatnio system sam zaczyna zmnieniać przypisana literę cd-rom pierwotnie napęd był przypisany pod R: obecnie system zmienił mi na E:

i zaczeły się problemy

jednym z głównych problemów jest to ze system nie widzi zainstalowanego oprogramowania pc suite nokia - nie mogę zainstalować/odinastalować ani uruchomic z pozostałości po przywróceniu systemu

co mozna z tym zrobic?

z góry dziękuję za odpowiedzi

Jeśli pamiętasz jakie litery miały przyporządkowane twoje dyski kiedy wsztko grało, to możesz sobie pozamieniać tak : panel sterowania/narzędzia administracyjne/zarządzanie komputerem/zarządzanie dyskami. Tam klikasz PPM na dany dysk (fizyczny czy wirtualny) i w rozwiniętych opcjach jest to co potrzebujesz.

Odnośnie niedziałających pozostałości po przywróceniu systemu, to najlepiej jest pozbyć się tego i zainstalować jeszcze raz. Jeśli deinstalator systemowy nie radzi sobie to:

1.Kliknij przycisk Start , a następnie kliknij polecenie Uruchom.

2.W polu Otwórz wpisz polecenie regedit , a następnie kliknij przycisk OK.

3.W Edytorze rejestru zlokalizuj następujący klucz:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall.

Po rozwinieciu Uninstall w lewym okienku pojawią sie wszystkie klucze twoich programów, wtedy jeśli chcesz pozbyć się jakiegoś programu usuwasz odpowiedni klucz (PPM i usuń ). Po tej operacji usuwasz ręcznie folder z miejsca gdzie program był zainstalowany i już masz go z głowy :smiley:

tak takie rozwiązanie zostało zastosowane, lecz dalej gdzieś twi wpis i nie mozna ponownie zainstalować pc suite

Można jeszcze próbować wywalania z rejestru wszystkich istniejących kluczy dotyczących pc suita. Raczej nie robi się komputerowi w ten sposób “dobrze”, ale ja w przypadku upierdliwych programów w przypływie negatywnych emocji robiłem tak nie raz i działało… Grzebanie w rejestrze śliską sprawą jest ale czasem warto :wink:

A jak próbowałeś odinstalować? Przez Panel Sterowania->Dodaj/Usuń programy?

no chyba napisał, że nie może :wink:

start>uruchom>diskmgmt.msc i tam zmień literę CD-Romu