Win zaniza mi predkosc procesora?

sluchajcie mam procka Athlon-a XP 2.1 GHz a Win XP wykrywa mi go jako 1.15 GHz? wiem ze da sie to w BIOSie przestawic ale ostatnio zainstalowalem sobie nowa wersie biosa…i tej opcji juz tam nie ma…grzebalem, grzebalem i nic nie wymyslilem a nioe chce sie bawic metoda prob i bledow; powiedzcie jakie inf. potrzebujecie zeby mi pomoc?

Monczkin, oki temat?

interbig proszę zatytułować temat konkretnie

Jeżeli tak jest, to taki masz proc :stuck_out_tongue: spradź sobie programem “everest” to zobaczysz :wink: ja tam stawiam na to ze masz proca 1,15 a nie 2,1 :stuck_out_tongue:

vilargo gdybys potrafil czytac ZE ZROZUMIENIEM to zobaczylbys ze juz kiedys tak mialem ustawione ze prawidlowo odczytywal mi predkosc procka na 2.1GHz

Przestaw FSB CPU na 133 i zapisz bios Save i powinno być dobrze.

Bo teraz masz prawdopodobnie ustawione na 100.

Pomoc książka do płyty głównej.

JNJN spox znalazlem, przestawilem i przypomnialo mi sie ze poprzednio tez tak robilem tylko ze…teraz po przestawieniu na 133 mam procka 1.53GHz?? a powinien byc 2,11 czy jakos tak o_0 i co dalej?

no to przestawiaj dalej to 133 na większe wartości, oczywiście patrząc się na temp. i na napięcie, jaką masz zasiłkę?(moc i firma)

wigrus zasilacz Megabajt-a tylko wez mi powiedz jeszcze ktora wartosc na tabelce na zasilaczu odpowiada za moc?

liczba koło W :wink:

ale już radzę nie podkręcać na tej zasiłce, bo to jest tandeta, trzeba tak to nazwać.

qrde no to dziwne bo kiedys przestawialem tak jak dzis na 133 i poszlo normalnie do 2.1GHz a teraz jakis szit sie robi… nie ma innej, bardziej pewnej metody …wywalac ze 70 zl na zasilacz mi sie nie usmiecha :?

interbig podaj dokładną nazwę procka: odczyt z everest(dostępny na vortalu), a może to nie jest 2,1GHz tylko 2100+?? :slight_smile:

echhhh kurde chyba kiedys musialem miec niezly helikopter ze przeczytalem ze ten procek jest 2,1…odczyt z everesta:

Typ procesora AMD Athlon XP, 1533 MHz (11.5 x 133) 2000+

ide w samotnosci przezywac swoj zawod… :cry:

P.S. vilargo zwracam honor to ja jestem dupa…

wigrus dzieki za wytrwalosc

interbig a rdzeń jaki jest? palomino, Thoroughbred A/B, Thorton?? bo jakiś on dziwny ;/

z taktowania mozna wyczytac ze albo to jest jakis 1800+ albo 1900+ tylko Everest zle odczytal mnoznik z polowka albo nie wiem co jeszcze… bo z 1533MHz to nie bylo zadnego 2000+ z tego co pamietam…

w takim razie podam wszystkie dane ktore mi podaje Everest:

Pole	Wartość

Właściwości procesora	

Typ procesora	AMD Athlon XP, 1533 MHz (11.5 x 133) 2000+

Nazwa kodowa	Barton

Seria	A2

Zbiór instrukcji	x86, MMX, 3DNow!, SSE

Pamięć podręczna L1 kodu	64 KB

Pamięć podręczna L1 danych	64 KB

Pamięć podręczna L2	512 KB (On-Die, Full-Speed)


Informacje fizyczne procesora	

Typ obudowy	453 Pin PGA

Wymiary obudowy	4.95 cm x 4.95 cm

Liczba tranzystorów	54.3 milion(ów)

Technologia wykonania	6Mi, 0.13 um, CMOS, Cu

Rozmiar procesora (Die Size)	101 mm2

Napięcie rdzenia	1.65 V

Napięcie We /Wy	1.6 V

Typowa moc	53.7 - 60.4 W (zależna od szybkości procesora)

Maksymalna moc	68.3 - 76.8 W (zależna od szybkości procesora)


Producent procesora	

Nazwa firmy	Advanced Micro Devices, Inc.

:o

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_procesorów_Athlon_XP

barton i 11,5 mnożnik to jest 2600+ no i fsb musi mieć 166 MHz :!:

aaacha no ale wcesniej wspomniales zeby juz lepiej nic ni kombinowac bo sie moze zasilacz zepsuc? no ja moge przestawic no problem tylko zebym pozniej nie zalowal ;>

to trzeba było wcześniej myśleć o zasilaczu, żeby lepszy kupić, a nie dziadować na nim.

zmierz napięcia miernikiem. nie jest powiedziane, że zasilacz za 30 zł napewno się spali.

miernikiem…hmmmm…gdzie to ja go schowalem…ups zapomnialem e nie wiem jak dziala miernik…a poza tym to nawet nie mam miernika

wigrus bardzo prosze o konstruktywne rady…krecic na 166 czy nie?