Win10 AMD FirePro M6100 - zły obraz po HDMI, DVI-D, DP

Problem dotyczy laptopa dell m6800.

Na laptopie jest zainstalowany Windows 10, Aktualnie mogę tylko używać ekranu laptopa, lub ekranu rozszerzonego, lecz tylko po D-SUB, zaś jak chcę używać dodatkowego ekranu po DP, czy DVI, ta niestety obraz mam taki jak na załączonym obrazku. Był przypadek, że było OK, lecz tylko z dwa razy i tylko do restartu komputera.

Testowałem różne sterowniki, te od ATI, te z strony DELL, wersje stare i najnowsze BETA, rezultat ten sam.

Dodatkowo przed instalacją innych starowinków wcześniejsze były czyszczone za pomocą pakietu: Display Driver Uninstaller  

Na chwilę obecną nie mam pojęcia jak rozwiązać problem, wiem tylko, że winą są sterowniki ati, kable, monitor są sprawne.

AtiBadImage.png

W10 instalowałeś dobrowolnie czy pod przymusem ? Na dzień dzisiejszy wszystko to działa jak działa . Pretensje należ mieć do … siebie . Jesteś “ofiarą” i testerem niedopracowanego systemu , kompatybilności sterowników i programów .

P.S.

Pocieszenia możesz szukać u niejakiego KsProboszcz-a (pisze farmazony na temat W10 , ale żeby komu pomógł w rozwiązaniu jakiegoś problemu to nie słyszałem i nie widziałem) .

Czysta instalacja Windowsa 10 czy uaktualnienie?

Użyte sterowniki to Catalysty/Radeon Software czy dedykowane wyłącznie kartom FirePro?

PS. Obrazek wrzuć na hosting zewn.

Wcześniej na tym laptopie miałem Win8.1, przejście było wymuszone przez osobę z firmy, gdyż to laptop firmowy.  Teraz to w sterownikach ATI dałem wymuszony tryb oszczędzania energii i chwilowo mogę mieć podpięte 2 monitory (1 po DVI 2 po VGA), jak chciałem podłączyć trzeci po DP, brak reakcji kompa.  

Link do obrazka w serwisie zewnętrznym: http://obrazki.elektroda.pl/6325840100_1452772489.png

Aktualnie też nie jest ok, gdyż jak w ustawieniach ATi dam by np MS WORD uruchamiał się trybie wysokiej wydajności to okno aplikacji jest takie jak na załączonym obrazku -> nieczytelne. 

System Win10 był instalowany na czysto, nie była to aktualizacja. Na innch laptopach w firmie, niektóre pracują pod Win =8.1 też jest ten sam problem. 

Aktualnie mam zainstalowane sterowniki dedykowane do FirePro ze strony DELLa zarówno do Intela jak i do ATI.