Win10 nie widzi karty graficznej

Cześć to znowu ja.
Jakoś kilka dni temu pisałem tutaj:


O swoim problemie. Wczoraj zabrałem się za to znów.

Dla pewności sprawdziłem DDU czy nie zostało nic ze sterowników. Założyłem drugą kartę graficzną i odpaliłem komputer. Uruchomił się z podstawą kartą Microsoftu. W menadżerze sprzętu żadnych zmian. Sterownik graficzny nie rozpoznaje sprzętu.
Pomyślałem, że może płyta główna jest winna (karta i net wysypał się w odstępie dwóch dni). Dla testu przerzuciłem “graty” na drugą płytę. Bez zmian.

Kolejną rzeczą, która przyszła mi do głowy to aktualizacja. Instalowałem ostatnio aktualizację do 20H2. Kiedyś już miewałem problemy po update’ach. Przywróciłem poprzednią wersję. Również bez rezultatu.

BIOS widzi zajęty slot PCIE.

Pomysły mi się skończyły. Chyba po prostu przeinstaluje system…

Rękojmia + naprawa / wymiana na nową, Karta baj baj do aniołków.
Dla pewności możesz dać 50 zł w serwisie żeby podpieli jeszcze, ale taki wynik będzie na 99%.

Sęk w tym, że założyłem drugą kartę. W 100% sprawną. I nic się nie zmieniło.

A podpinasz zasilanie prawidłowo do karty?

A da się źle podpiąć? W sensie, że nie do końca wciśnięte wtyczki?

Miałem myśl, że podpięty jesteś monitorem pod integrę, a karta graficzna nie uruchamia się prawidłowo bo nie podpiąłeś do niej zewnętrznego zasilania.

Monitor jest wpięty w kartę. Zasilanie też (8+6 pin)

No to nie brzmi najlepiej. Brzmi trochę jakbyś miał problem z płytą główną i kartą graficzną. Przy okazji jaki masz zasilacz?

Myślałem o tym. Dlatego też przerzuciłem podzespoły na drugą płytę. Dla testu. Nic się nie zmieniło.

Corsair VS650

… a zasilacz był ten sam, czy do drugiej płyty inny?
Albo inaczej: czy przy drugiej płycie jedynym elementem z pierwszej konfiguracji była karta, czy cokolwiek starego dodałeś?

Płyta i karta były nowymi elementami reszta pozostała stara.

Nic się nie zmieniło, znaczy nic nie działa?
Czasami są to prozaiczne rzeczy typu kurz,a czasami płyta. Ja w zeszłym roku wymieniłem 2 nowe pod Ryzeny. W jednej padł dźwięk w drugiej sekcja zasilania
chyba. Na B450.
Nie kop się z koniem odeślij, jak jeszcze masz czas.
Albo
Zbij RAM do 2666 i wtedy sprawdź.

Chipset B450 jest fajny do szybkiego RAM. Ale czasami pod warunkiem, że OC

Rozwiązanie: