Win10 - niedostępny nośnik rozruchowy

Witam forumowiczów.
Przed chwilą zainstalowałem dysk w slocie m2 od tej pory mam problem z uruchomieniem pcta. Wyskakuje błąd jak w tytule. Teraz dysk systemowy jest oznaczony jako X


Wiem, że jakoś można było zmienić bootowanie… Gdzieś widziałem jak to zrobić. Ale nie mogę teraz znaleźć rozwiązania.

Może ktoś poradzi jak to ogarnąć?

Rozumiem, że zamontowałeś dysk SSD w slocie M2, ale czy zainstalowałeś na nim system operacyjny, by można go zbootować?

Nie instalowałem systemu na tej m dwójce.

No to nie ma czego bootować! Z reguły montuje się dysk SSD na M2 po to, by zainstalować na nim system operacyjny. Dopiero wtedy stanie się ten dysk “accessible boot device”.

Z tym, że BIOS widzi ssd a instalator już nie. W necie widziałem sporo sposobów na rozwiązanie tego. Ale żaden nie działa.

BIOS musi zobaczyć nośnik z instalatorem systemu, czyli pendrajwa lub płytę CD.
Chcąc zainstalować system na dysku SSD/M2 trzeba w BOSie lub menu startowym (niektóre komputery) wybrać ów nośnik instalacyjny jako priorytetowy.
Jeśli (jak napisałeś) BIOS widzi ten dysk SSD, to nie powinno być problemu z instalacją, pod warunkiem, że bootowalny pendrajw lub bootowalna płyta CD są poprawnie sporządzone.
Warto przy tym, na czas instalowania systemu, odłączyć inne dyski (jeśli masz ich więcej?) od płyty głównej, jeśli to komputer stacjonarny.