Win10 reset domyślnych programów

Witam

Miał może ktoś problem z resetowaniem programów domyślnych? Od kilku dni przy każdym uruchomieniu, wylogowaniu czy ponownym uruchomieniu komputera ustawione programy domyślne resetują się do zalecanych przez Microsoft. Czytałem że takie sytuacje miały miejsce w roku 2016 i 2018 na skutek błędu aktualizacji. Nie mam w wykazie tych aktualizacji które powodowały problem. Jakieś rady? Skrypt z wpisem do rejestru i program Stop Reseting My Apps nie działa.

Jeśli wersja systemu jest powyzej 1803 to zmiany rejestru nic już nie dadzą ponieważ przy programowej czy też własnej zmianie kluczy UserChoice w HKEY_CURRENT_USER system traktuje to jako uszkodzenie i ustawia własne domyślne wartości.
Teraz trzeba samemu ustawiać skojarzenia poprzez Ustawienia
Jeśli to nie zadziała oznaczać będzie ze jest jakiś bład w systemie i wykorzystać funkcje Przywracania systemu a jak brak punktów do jedyne co mi przychodzi do głowy to polecenie sfc /scannow z wiersza poleceń(administrator)

Dzięki za zainteresowanie.
Przywracanie systemu do najwcześniejszego punktu oraz skanowanie nic nie dały. Chyba trzeba będzie postawić system na nowo.

https://www.carifred.com/stop_resetting_my_apps/

Wypróbuj to co w linku Kisielek.
Moze zadziała. Można spróbować wykasować systemowe aplikacje przez powershell ale czy to rozwiąże problem?

Jak pisałem na wstępie próbowałem tego programu ale jedynie notatnik byłem w stanie zablokować.

Faktycznie. Czy dezinstalacja systemowych coś da? Nie wiem. Gdzies na forum Winhelponline wyczytałem że ktoś tak spróbuje zrobić ale czy to cos dało juz nie napisał.