Win10 - widzi i jest widoczny w sieci, brak dostępu do innych urządzeń

Witam, otóż mamy w firmie taki problem. Po zainstalowaniu na nowo Win10 i po konfiguracji podstawowych ustawień odnośnie udostępniania plików czy drukarek, nie ma dostępu do innych komputerów w sieci, sam jest widoczny, widzi inne urządzenia w sieci, inne komputery mogą korzystać z plików/zasobów udostępnionych przez niego.
Przejrzałem wszystkie możliwe tematy na różnych forach, na stronie Microsofta. Ale nic nie pomogło.
Podkreślam, że przed formatem wszystko działało normalnie, bez żadnych ingerencji w rejestr czy usługi, udostępniał i miał dostęp do udostępnionych drukarek czy plików przez inne stanowiska.

spróbuj to:

Włącz/wyłącz funkcje systemu Windows:
Wystarczy zaznaczyć Serwer SMB 1.0/CIFS + restart kompa

Dzięki za sugestię, ale już tego próbowałem, również próbowałem włączyć opcję NetBIOS przez konfigurację ustawień karty sieciowej… i nic :frowning:

Jak wersja Win10 ?
1507,
1511,
1607,
1703,
1709
1803,
1809,
1903
1909
?

1909

Edit: Przed chwilą próbowałem jednej opcji którą znalazłem, a mianowicie w rejestrze w ścieżce: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanWorkstation\Parameters
Wartość w “AllowInsecureGuestAuth” była równa 0, zmieniłem ją na 1. I po części się naprawiło ale nadal nie mogę dostać się do jednego z komputerów, do pozostałych mam pełny dostęp prócz jednego :frowning:

Edit2: Udało się rozwiązać problem, po prostu na tym jednym komputerze było wyłączone udostępnianie :). Dla tych którzy mają taki problem - korzystałem z: tego poradnika, a ten rozwiązał problem całkowicie link, może komuś to pomoże :wink:

Pozdrawiam i dzięki za pomoc. :slight_smile:
Temat zamknięty.

1 polubienie