Win32:Delf-MZG[trj] w pliku RSZShell.dll

Witam. Już ostatnio gościłem na forum z powodu trojanów ale minął tydzień i jest jeszcze gorzej. Wysypują mi się przeglądarki (schockwave flash) wyłącza sam komputer, wyskakują przy uruchamianiu testy dysku (brak spójności danych - uszkodzone segmenty 122 844-847) drugim razemw yskoczyło po samoczynnym resecie kompa niebieski ekran z PAGE_FAULT_IN_NONPAGE_AREA) Mam dość już kompa a mam sporo pracy do zrobienia. Skanowałem ostatnio za poradą 5 programami ale coś dalej siedzi w kompie. Pomóżcie, proszę.

P.S. Ostatnio miałem Win.Agent.WS a pomagał mi przy tym deFco247

Cześć.

Dokładnie dzisiaj w nocy wystąpił u mnie problem z tym samym wirusem.Ostrzeżenie o znalezieniu tego trojana wystepuje przy próbie uruchomienia aplikacji il2fb.exe(to taki symulator lotu maszyn z czasów 2 wojny swiatowej) oraz aplikacji bezposrednio z nim powiazanych czyli freetrack.exe(rozglądanie głową w kokpicie),DCG.exe(generator dynamicznych kampanii)oraz teamspeak.exe(komunikator głosowy).Wszystko inne działa normalnie.

Proszę o pomoc .Z góry dzięki.

od godz. skanuję dysk C Avastem - wirus Win32:Delf-MZG zaatakował chyba wszystko co było możliwe …

Chyba z 500 razy po kolejnych wykryciach przenosiłem (zgodnie z zaleceniem) do kwarantanny.

Skanowanie jeszcze trwa - co da - zobaczymy …

Może ktoś już wie jak to świństwo usunąć na dobre ?

Witam, ciekawe że problem pojawił się u was dokładnie dzisiaj/wczoraj zupełnie jak u mnie. Przypuszczam że wczorajsza aktualizacja wirusów miała w sobie tego Delf-MZG (W sęsie wpisanego dlatego go wykryło dopiero po resecie/wyłączeniu kompa).

Uruchomiłem PC i od razu zaczęły wyświetlać się komunikaty o zarażonych plikach, między innymi jak chciałem uruchomić komunikator :confused: Widze że wy też zaraz googlujecie w poszukiwaniu pomocy :P. Ciekawe jak długo już to ustrojstwo siedzi na kompach :confused: wygląda na to że to coś na dużą skale chyba. Zaraz wezmę się za skan zobaczymy co z tego wyjdzie ehh

Też mi się dostało, używam avasta pro… na razie widzę że aqq zainfekowane.

przeskanowane 10 % kompa i jak na razie 34 trojany ???

Uwaga AVAST ma SUPERBUGA! !!

Ehh miałam te sam trojan w pliku AQQ i to dzis zaraz po właczeniu kompa o dziś o godz 7 zaraz później gdy usunełam Avast wykrył kolejny;/ możecie mi wyjaśnic co sie dzieje???

Coś mi forum avasta nie chce się załadować, skanowałem już avastem przy ponownym uruchomieniu kompa ale przerwałem jak wykrył mi wira w hiberfil.sys …

Pewnie forum avasta sie nie wyrabia

Wyobraźcie sobie że wszyscy użytkownicy AVASTa mają teraz ten sam problem z tym samym BUGiem, i czytają (albo próbują czytać) ich forum.

BTW. wyłączcie tego syfa i uruchomcie inny antywirus.

Jak chcecie sprawdzić plik to tu mam taki adres który sprawdza plik w ok. 41 antywirusach: http://www.virustotal.com/pl/

EDIT: Acha tam też jest skaner AVAST który nie pokazuje wirusów nawet jak ten na dysku to zrobi. To potwierdza błąd w programie.

na AQQ też zauważono problem

[http://forum.aqq.eu/topic/5445-avast-ho … 49dd86f7cd](http://forum.aqq.eu/topic/5445-avast-home-editon-i-aqq-fn-21050-exe/page pid 52345 st 0)

Przeskanujcie komputer innym skanerem, np Kasperskym:

http://www.dobreprogramy.pl/Kaspersky-V … 12768.html

avast to kat dla peceta.

Wg. niemców Kasper to jeden z najgorszych pod względem wykrywania wirusów http://www.komputerswiat.pl/nowosci/bezpieczenstwo/2009/47/najlepszy-antywirus—pojedynku-gigantow-ciag-dalszy.aspx

ja dzisiaj odpalałem film, najpierw subeditem - avast wykrył trojana, potem bestplayerem - to samo.

zaktualizowałem bazę sygnatur wirusów avasta i wszystko działa.

http://www.dobreprogramy.pl/Falszywe-al … 15591.html

A według Don Pech’a ‘Niemcy’ powinno się pisać ‘niemcy’ i miec dla nich brak tolerancji i wgl się ich nie słuchać.

I n iemcy, z tego co wiem, nie lubią się z ludami słowiańskimi (tu: Ruskich) ;]

…Tak - problem niby rozwiązany - system rozwalony - połowa programów do reinstalacji - trochę danych poszłooooooo !!

Czy ktos mi napisze jak zainstalowac tą porawioną definicję?

U mnie był ten sam problem,zdązyło tylko zaatakowac Viso Image Resizer.Naszczescie kompa wyłączyłem rano bo wyjeżdzałem z domu to sie nie rozprzestrzeniło,tyle co ten Viso ucierpiał i trzeba go przeinstalowac.