Win32: Kavos [Trj] i VBS: Malware-gen log z HijackThis


(Raderbox) #1

Witam. Mam problem z komputerem, który przy zamykaniu systemu, sam się restartuje i tak w nieskończoność... Jedynym wyjściem z tej sytuacji dla mnie jest naciśnięcie guzika zasilania. Przeskanowałem komputer Dr Web'em i usunął 521 wirusów (glównie Trojany). Nie wiem jaka jest przyczyna tego problemu. Prosze bardzo o pomoc i przesyłam log z HijackThis: http://www.wklej.org/id/76554/


(revel) #2

A moze przyczyna jest brak zainstalowanego programu antywirusowego, dzialajacego w czasie rzeczywistym?

Ale moge sie mylic...


(Raderbox) #3

To na pewno, ale już nad tym pracuję, bo to komputer odziedziczony w pracy,po poprzednim koledze moim. Ale już rozwiązany problem. Zainstalowałem avast'a żeby w ogóle mieć jakiegoś antywirusa.

-- Dodane 10.04.2009 (Pt) 13:31 --

Tutaj mam już log, po zainstalowaniu avast'a. Podczas rozruchu przy starcie systemu, wykrył i usunął kolejną masę wirusów, tj. 127. Głównie VBS: malware-gen reszta to Win32: Kavos [Trj].

Log z HijackThis: http://www.wklej.org/id/76609/

-- Dodane 10.04.2009 (Pt) 13:44 --

Na dodatek wyskakują teraz non stop rożnekomunikaty,że coś przestało działać i aplikacja zostanie zamknięta. Stało się tak np. w momencie, gdy chciałem klawiszem Prt Scrn uwiecznić ten komunikat i nie mogłem później otworzyć pliku z rozszerzeniem .bmp aby podejrzeć ten plik z komunikatem.


(revel) #4

Fix by HJT:

C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe

To keylogger podszywajacy sie pod "wuaudt.exe", ktory odpowiada za aktualizacje systemu.

Pobierz i przeskanuj wszystkie partycje tym narzedziem:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... It!+5.00.3

Skonfiguruj avast, poslugujac sie wskazowkami z tego tematu:

viewtopic.php?f=7&t=243278


(Raderbox) #5

Dzięki. W środę jak wrócę do pracy, to zrobię tak jak wyżej jest napisane, bo już dzisiaj nie zdążyłem. :slight_smile: Pozdrawiam.