[win32/linux-32bit] Txtburn-cpp - program do wypalania płyt

hmmm… tak więc udało mi się dobić do numerku 3.0.5 i pomyślałem że podziele się z wami moimi wypocinami:P

główny temat o programie jest tutaj Txtburn-c++ - program do wypalania płyt oraz rippowania AudioCD

Aby wszystko było wyjaśnione to podaje wam z czego korzysta mój program:

  • genisoimage (do tworzenia obrazu iso z plików na dysku),

  • wodim (do wypalania plików iso),

  • cdck (do sprawdzenia wypalonych danych na płytce),

  • dd (do wersji 3.0.6-beta2) (do robienia kopii płyt niezabezpieczonych przed kopiowaniem ) ,

  • readom (od wersji 3.0.6-beta3) (tak jak program wyżej tylko że ten lepiej działa na wersji WIN32),

  • icedax, cdda2mp3, cdda2ogg (do rippowania płyt audio cd),

  • lame, oggenc (do konwersji z wav do mp3 lub ogg),

  • libtinfo5 i ncurses (biblioteki wymagane przez program).

Najnowsze wersje są zawsze na górze a nie na dole tematu!

Tutaj macie readme tego programu.

Żeby sobie i wam ułatwić robote to pod tym linkiem

będzie strona programu, tzn. tam będzie można program (jak na razie to bete doałem) pobrać i (jeśli się ma konto google) dodać info. o błędach jakie wykryliście, czy po prostu zwykłą koncepcje na temat nowych funkcji. Oczywiście tutaj też będę dodawał linki do nowych wersji programu :slight_smile:

– 19 11 2012 godz. 13:02

Update

Version up to 3.0.6-beta7

Tak więc dodałem możliwość zmiany języku na inny niż polski, oczywiście przed tym trzeba się upewnić czy ma się odpowiedni plik językowy dodany do folderu /lang i też trzeba nadać mu nazwe np.: pl_PL, en_US, itp.

Jeśli ktoś chciałby przetłumaczyć go to nie ma sprawy, plik językowy znajdziecie w katalogu lang. Nazywa się on pl_PL i macie też taki plik jak langs. Po udanym tłumaczeniu wystarczy że dodacie tam (do pliku langs) swój wpis wg. poniższego schematu:

  • :

przykład:

1 - Polski: pl_PL

Proste prawda?:stuck_out_tongue:

Dodatkowo poprawiłem funkcje do wczytywania pliku cfg, tak więc nie ważne czy to windows czy linux ten sam plik na każdym systemie się odczyta, ale czy to sens?:stuck_out_tongue:

Bezpośrednie linki do wersji z dnia 19.11.2012 są poniżej:

tak więc… chyba to wszystko ale gdybyście coś zauważyli dziwnego to wiecie gdzie “dzwonić” :slight_smile:

#edit# teraz powinno już działać jak należy :wink:

Source 3.0.6-beta7(archiwum .tar.gz)

Linux(x32) 3.0.6-beta7(archiwum .7z)

WIN32 3.0.6-beta7 (archiwum .zip)

– 18 10 2012 godz. 04:22

Update

Version up to 3.0.6-beta3

Jak widać pobawiłem się w kodzie i takie zmiany nastąpiły:

  • Przejście z programu dd na readom (ten program robi dokładnie to samo co dd ale lepiej działa w wersji WIN32)

  • W końcu działająca wersja WIN32 (tak, wiem, już to wiele razy pisałem ale teraz jestem jakby bardziej tego pewien:P)

hmmm… i tak się zastanawiam czy aby czegoś nie przeoczyłem, ale chyba to wszystko :slight_smile:

Source 3.0.6-beta3

Linux(x32) 3.0.6-beta3

WIN32 3.0.6-beta3

Update

Kilka zmian zostało wprowadzonych w kodzie (w stosunku do wersji 3.0.2).

  • Dodałem możliwość powrotu do ustawień domyślnych.

  • Poprawiłem już funkcje do odczytu konfiguracji programu (win32 i linux).

  • Zmieniona została funkcja PL() na linuxa (thx ethanak).

  • Dodałem #include do pliku winclscr.cpp.

  • Poprawiłem mały błąd który sprawił że nie dało sie zapisywac konfiguracji do pliku.

  • Reszta to są poprawki kodu które są mało widoczne w programie.

Kod programu (Win32/Linux): Txtburn-3.0.5-source

Wersja 3.0.5

Binarka Linux (x86-32bit): Txtburn-3.0.5-linux32

Binarka Windows (x86-32bit): Txtburn-3.0.5-win32

Dzięki towarzyszowi ethanak (forum.ubuntu.pl), który skompilował program ze źródeł i stworzył paczke jest teraz możliwość instalacji programu w systemie tak globalnie:) A o to tutaj ppa:

sudo apt-add-repository ppa:ethanak/misc

sudo apt-get update

sudo apt-get install txtburn-cpp

Po co kolejny temat ? txtburn-cpp-program-wypalania-plyt-audiocd-ripper-t489370.html#p3082799

hmmm… zastanówmy się… bo lepiej założyć nowy temat gdzie więcej użytkowników by zobaczyło moje wypociny niż wpierdzielać w stary który jest na n-tej liście w tym dziale? jeśli to wam nie przeszkadza to prosiłbym o usunięcie tamtego tematu i żeby ten stał się tym głównym:)

P.S.

mam nadzieje że dobrze to wytłumaczyłem:)