Win32:Stality - Avast

Witam. Ściągnęłam dzisiaj pliczki, które były zainfekowane wirusem podanym w tytule. Avast przeniósł mi to do kwarantanny.

Pytanie, za 20 dni skończy mi się okres próbny avasta, jak go odinstaluje to automatycznie mi sie wirus rozprzestrzeni ? Jak moge go usunąć całkowicie ? Była bym wdzięczna, jeśli by ktoś napisał, co i jak mam zrobić od początku, bo niezbyt się znam na… tych sprawach.

http://support.kaspersky.com/pl/faq/?qid=208279886 na przykład tu masz odpowiedź

Spróbuje tym Sality Killer, ale jednak nie mam odpowiedzi na pytanie dotyczące kwarantanny, tego złośliwca i końcem okresu próbnego.

W kwestii kwarantanny nie wiem co zrobić po prostu nie znam Avasta ale jeśli chodzi o jego okres próbny to wydaje mi się że po prostu przestanie się aktualizować po okresie próbnym ale działać będzie nadal.

A tak na marginesie to olej Avast i zapodaj np. Comodo Internet Security Premium podobno bdb. pakiet zabezpieczający do ściągnięcia z DP.

Przeniesienie do kwarantanny polega jedynie na zmianie nazwy pliku(dodanie rozszerzenia “.vir” i umieszczenie tego pliku w specjalnym katalogu. Wyleczenie polega tym, że gdyby kiedyś na Twoim kompie znalazł się taki sam plik, ale nie zawirusowany, to wówczas ten zawirusowany plik został by usunięty czyli nastąpiło by wyleczenie. :slight_smile: Plik w kwarantannie będzie sobie siedział, niezależnie od tego czy program antywirusowy będzie działał czy też nie. Jeżeli ten zawirusowany plik nie jest Ci potrzebny, to możesz śmiało go usunąć i w ten sposób samodzielnie wyleczyć. :slight_smile:

Można by się zapytać dlaczego antywirus sam nie usuwa takiego pliku. Oczywiście jest też taka opcja i na pewno było pytanie czy plik ma być usunięty czy przeniesiony do kwarantanny. Bez pytania program nie może usuwać takiego pliku bo mógłby ktoś później mieć pretensje, że usunięty został bez pytania ważny plik. Końcowa decyzja co zrobić z plikiem musi należeć do użytkownika komputera, niestety. :slight_smile:

Może masz racje, ale nie zaryzykuje, póki mi pisze, że dalej pliki są w kwarantannie, a ja nie mam pomysłu żeby je usunąć… Sality Killer na razie robi swoje (szuka)

Przecież w kwarantannie jest opcja całkowitego usunięcia pliku z dysku .

Usuwanie plików z Kwarantanny