Win32:Trojano-1269 [Trj], reklamiarze i syfy

Witam. Około miesiąc temu, moja siostra (mamy połączone komputery) złapała trojana. W wyniku tego, mój komputer także został zainfekowany (chyba, że sama tego syfa zaciągnęłam). Trojana ten nazywał się: Win32:Trojano-1269 [Trj]. Po pierwsze - jestem ciekawa CO to jest za trojan, jako że nie mogłam znaleźć odpowiedzi w internecie (było coś na jakimś hiszpańskim forum - niestety tego języka nie znam).

Druga prośba, to sprawdzenie logów, gdyż niedawno avast wyświetlił informację o pojawieniu się reklamiarza (podczas instalacji programu AIM) i podczas gdy nie było mnie p5rzy komputerze wyskoczyło kilka monitów o obecności wirusów. Od jakiegoś czasu komputer włącza i wyłącza się dość długo, na pewno o wiele dłużej, niż na początku mojej ‘znajomości’ z tym cudem techniki. Także wszystkie procesy - otwieranie programów, łączenie z internetem - trwa o wiele dłużej. Ponad to, ostatnio coraz częściej następuje samoczynny restart komputera… Poniżej zamieszczam logi z HijackThis oraz Silent Runners.

HijackThis:

Silent Runners:

Niestety, silent runners nie otwiera się poprawnie, gdyż EdHTML uważa go za swój plik i otwiera się w w/w programie :-|. Mam nadzieję, że wpis z Hijacka wystarczy.

W tym logu syfu nie widać, za to pełno zbędników w autostarcie, które z pewnością spowalniają start systemu, jak również jego pracę.

Start >> Uruchom >> msconfig >> zakładka Uruchamianie

Odhacz parę wpisów, np. te możesz odhaczyć spokojnie.

SunJavaUpdateSched

MSConfig

Gadu-Gadu

EdHTML

MSMSGS

MsnMsgr

Mozilla Quick Launch