Win7 32bit na 64bit

(Gangsterekzg) #1

Jest laptop MSI GT740-32PL z windowsem 7 home premium 32bit a ja chcę 64bit, jak można to zrobić? Mam taki pomysł ale nie wiem czy legalny:

Wykasować z laptopa windowsa wgrać z płyty windows 7 home premium 64bit (powiedzmy że płyta od kumpla) i użyć klucz do aktywacji tego co otrzymałem z laptopem. Czy tak można zrobić i czy to legalne.

(Mlynek) #2

Po 1 nielegalne, a po 2 klucz na 99% nie będzie pasował.

(I Tomasz I) #3

Na nalepce nie ma informacji ilu bitowy masz system (Klucz z COA zresztą jeszcze nie był używany, bo system dostarczony przez producenta/stawiany z recovery jest aktywowany wg. poniżej opisanej metody.)

Możesz też użyć oem activation, czyli aktywować system bez internetu/telefonu, w identyczny sposób w jaki robią to oemy/recovery.

Oem activaction nie ma limitu aktywacji, nie ma podziału na x86/x64, na język.

Ściągasz to:

http://www.bios.net.cn/Files/soft/biosf ... t_V3.2.rar

Odpalasz jako admin.

Przechodzisz do zakładki advanced

Przy pkey and cert wybierasz backup.

Zapisujesz certyfikat z rozszerzeniem xrm-ms oraz klucz w txt, przenosisz je na pendrive.

Ten klucz to oem slp, oemy dostają od m$ zestaw kluczy do każdej edycji win7. Czyli np. msi preinstaluje windowsy home premium na tym kluczu:

*****-*****-*****-T9B9D-M8X2Q

Instalujesz czysty system.

Przenosisz plik certyfikatu na dysk c.

Odpalasz wiersz poleceń spod admina i wpisujesz:

slmgr.vbs -ilc C:/nazwacertyfikatu.xrm-ms

[enter]

Teraz twój wydobyty klucz z poprzedniej instalacji:

slmgr.vbs -ipk xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx

[enter]

System chwilę pomyśli i się zaaktywuje, bez internetu, bez telefonów.

(Gangsterekzg) #4

wow trochę to pomieszane ale dzięki, i to co napisałeś to napewno legalne bo ten laptop nie dla mnie i się upiera że musi to być 100% legal

(hevet) #5

Zadzwoniłem do Microsoftu i miła pani powiedziała mi, że to legalne. Pozostaje kwestia znalezienia nośnika, który przyjmie nasz klucz spod laptopa. Mój klucz zadziałał bez problemu z wersją MSDN.

(I Tomasz I) #6

Tak, legalne.

Możesz o tym na wiki przeczytać:

http://en.wikipedia.org/wiki/System_Loc ... stallation

Lub

Ściągnij sobie to

go.microsoft.com/fwlink/?linkid=52012

Narzędzie diagnostyczne m$ i zrób raport, a następnie kliknij link copy i skopiuj to do notatnika.

Przy typie licencji będziesz miał OEM SLP - to właśnie ta procedura którą opisałem.

Oemy w ten sposób preaktywują system, aby odbiorca końcowy dostał gotowca i aby zredukować koszta w fabryce.

Nie ma tutaj żadnego crackowania. Plik licencji jest w systemie preinstalowanym (Recovery), klucz również, polecenia na instalacje klucza oraz certyfikatu są wbudowane w system.

(Gangsterekzg) #7

OK. Mam tylko ostanie jescze pytanie. Co by się stało gdybym odrazu sformatował dysk bez backupa tych certyfikatów i zainstalował windowsa z innego nośnika ale podał ten klucz czy on by się zaktywawał gdybym dał przez internet?

(I Tomasz I) #8

Tak, jak nie przez net to przez telefon.

Do wyboru do koloru. Są dwie opcje, klucz z COA lub aktywacja oem.

(Gangsterekzg) #9

Ale tu tylko mi się kopiuje tekst, jak mam zdobyć te pliki o których mówiłeś w pierwszym poście xrm-ms?

(I Tomasz I) #10

Tym

http://www.bios.net.cn/Files/soft/biosf ... t_V3.2.rar

Zakładka advanced, na dole backup cert i pkey.

(Gangsterekzg) #11

OK dzięki wszystko kapuje.