Win7 32bit vs. 64bit

Dla sprzętu jak w podpisie co myślicie, jaki lepszy? Chciałbym aby decyzje były poparte konkretami :stuck_out_tongue:

32 bity w zupełności wystarczą chyba że w przyszłości będziesz jeszcze dokładał RAM. Można wtedy się zastanowić nad 64- bitowym.

Proponuję ci jednak ściągnąć x64. Dlatego że x32 ściągnąć jest bardzo ciężko (po przerwaniu pobierania nie chce się wznowić, nawet za pomocą download managera, zdarza się mu zerwać pobieranie).

Zużycie ramu na 64 było nieznacznie większe coś chyba ok. 8% więcej (przy 2GB)

Jakie korzyści niesie za sobą wer.64 bit’owa

Korzyści?

  1. Można ją bezproblemowo ściągnąć z serwerów Microsoftu

  2. Wykrywa ponad 3 GB RAM-u (x32 wykrywa max 3 GB)

Jeżeli nie masz aplikacji 64-bitowych (których wciąż jest bardzo mało) to nie ma sensu instalować 64-bitowego systemu. Nie zauważysz żadnych efektów. Wiem z doświadczenia. A jeżeli chodzi o RAM to 32-bitowy system obsłuży nie 3GB a 4 GB pamięci.

Jeżeli nie możecie pobrać ze strony ms wersji 32bitowej to przecież jest masę alternatywnych źródeł także nie jest to żaden argument na niekorzyść 32.

Obsłuży bodajże max 3,2 GB … Wiec nie masz racji :wink:

Powiem tak, miałem już zainstalowaną wer.64 bit i odczucie subiektywne było, że może odrobinę szybciej otwierała okna, trochę mnij się one “cięły” ale za to były jakieś problemy z javą dla IE64 (IE jednak sobie odpuszczam), korzystam z O10xx. Wydaje mi się że dłużej ładowała się wersja 64 bit’owa. A jak jest z szybkością kopiowania np. pomiędzy partycjami bo tego nie sprawdziłem?

http://www.microsoft.com/whdc/system/pl … AEdrv.mspx

Matematyka wskazuje troszkę inaczej. Ponieś sobie 2 do potęgi 32 i oto masz wynik. Oczywiście jest to wynik teoretyczny … w praktyce wygląda to troszkę inaczej. Należy automatycznie odjąć pamięć np. karty graficznej. Sam posiadam 4gb ram na systemie 32 bitowym.

Powtórzę pytanie, czy wersja 64 będzie szybciej kopiować (przerzucać) pliki?

miet55 ,

nie sadzę.

Będzie tak samo jak na edycjach 32 bitowych, ew. może być minimalny wzrost szybkości przenoszenia plików lecz praktycznie nie zauważalny :stuck_out_tongue:

kolejni co się znają o ramach na 32 bit…

Wszystko zależy od tego jakiego masz kompa!!

Mi wykrywało 3,5GB, mojemu tacie 3,00GB a kumplowi całe 2GB!!

I nie piszcie głupot bo ludzi wprowadzacie w błąd

System Windows w wersji 32 bitowej może widzieć 4GB ale nie wykorzystuje jej. Wykorzystuje najczęściej 3,3GB i żadne wspomagacze nie dadzą takiego rezultatu jak 64 bitowa wersja systemu. Jeśli z kolei 64 bitowa wersja nie widzi 4GB to na 90% wina sterowników do chipsetu (sam tak miałem bo ich nie zainstalowałem). Wersja x64 jest bezpieczniejsza:

http://www.microsoft.com/poland/technet … 68_02.mspx (“Wzmocnienie zabezpieczeń w systemach 64-bitowych: ochrona przed modyfikacją jądra i obowiązkowe podpisywanie sterowników”) i najczęściej bierze więcej MB ramu niż wersja x86.

Niewiele ale jednak

Już po testach, niestety 64 bit’owa wersja u mnie przenosi wolniej :frowning: Cały czas testy na pliku iso 2,78 GB i jest wolniej o prawie 30 sek. Dziwne wydawałoby się, że powinno być szybciej, życie :stuck_out_tongue:

Tak na prawdę to znam kogoś kto by się zupełnie przerzucił na Sevena, więc czemu wam tak zależy na szybkości kopiowania plików skoro nie używacie go codziennie?

Ja zainstalowałem x64, mam w użyciu 30% z 3 gb ramu, całkiem wydalnie system działa

Ja jednak myślałem o przesiadce (na czas legalności bety), bo pewne elementy tego systemu “leżą mi”. I zapewne gdyby nie te niedoróbki co wymieniałem wielokrotnie, to bym się przesiadł.