WIn7@64bit sporadyczne kilkusekundowe freeze

(Sheaker) #1

Witam serdecznie. Niecały rok temu przesiadłem się wreszcze na win 7 no i po taki czasie system nie działa już tak sprawnie jak na początku. Mianowicie dzieje się tak że komputer zawiesza się na jakieś 5-10 sekund (pojawia się kółko oczekiwania i nie reaguje na żadne polecenia nawet typu ctrl+shift+esc) po czym jak się odwiesi to wszystkie rzeczy które próbowałem zrobić dzieją się naraz. Używam Comodo Internet Security Premium jako firewalla i antywirusa.

(IPSEN) #2

Uruchom- CrystalDiskInfo- zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry.

(Sheaker) #3

Dziękuję za szybką odpowiedź:

(IPSEN) #4

Dyski- OK-Uruchom Wiersz poleceń (w menu start w Uruchom wpisz cmd.exe i OK), wpisz chkdsk c: /f kliknij Enter, wpisz T i zatwierdź enterem, uruchom ponownie komputer.

(Sheaker) #5

chkdsk zaraz się zacznie robić.

(IPSEN) #6

Comodo odinstaluj na próbę,jak nie będzie miał wpływu na pracę systemu to go zainstaluj

Dodatkowo- zrób screena z programu -Process Explorer -,i pokaż na forum

Poczekaj na speca od logów FRST

(Sheaker) #7

Tak jak napisałem w tytule - są to sporadyczne przypadki jednak bardzo wyraźne. Nie chcę ryzykować kilku czy kilkunastu godzin pracy bez zabezpieczeń.

(IPSEN) #8

miało być na chwilę

Nie ma takiej reguły,forum to miejsce publiczne więc każdy  może się wypowiedzieć w temacie

Procesy OK

(Pablo.C) #9

Ja na 99% obstawiam dysk samsunga. Objawy miałem identyczne przy  identycznym dysku. Odłącz go i zobacz jak system się zachowuje.

(Homik1983) #10

Miałem podobny problem na laptopie od kilku dni, pomogła instalacja najnowszej aktualizacji KB3092627. Masz ją obecnie zainstalowaną?

(Sheaker) #11

Mam zainstalowaną. Raczej rzeczywiście będzie to problem z samsungiem. Wciąż jednak zastanawiam się czy nic złego w systemie nie siedzi.