Win7 - czarny ekran po każdym uruchomieniu

Witam,

bardzo proszę o pomoc w następującym problemie:

Od jakiegoś czasu po każdym wyłączeniu laptopa zostaje prawie niewidocznie świecąca dioda power, gdy uruchomie komputer pojawia się tylko czarny ekran, laptop na nic nie reaguje oprócz przycisku power (mogę go wyłączyć) pozostaje tylko wyjęcie baterii - potem już laptop włącza się normalnie, ale muszę tak robić po każdym wyłączeniu . Wyłączam go zawsze przez menu “Zamknij”.

Trochę to irytujące, dlatego chciałbym to jakoś naprawić.

Laptop kupiony w salonie, fabrycznie posiada Win7. Jest szansa, by naprawić to samemu, czy pozostaje oddać na gwarancje?

Z góry dziękuje.

Proponuję żebyś ściągnął Damn Small Linuksa http://www.damnsmalllinux.org/ albo Ubuntu (patrz “metoda druga” odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html) i sprawdził jak będzie. Dzięki temu będziesz wiedział czy to wina systemu czy komputera / ustawień BIOS - przejrzyj ustawienia BIOS w zakresie zarządzania energią (pomoc - drukowana książeczka otrzymana przy zakupie laptopa albo manual na stronie producenta, może przydać się http://translate.google.com/) poszukaj na internecie czy inni posiadacze tego modelu mają taki sam problem, może na http://nhl.pl/ powie Ci ktoś coś ciekawego.

Daj znać o efektach.

Pozdrawiam.

Dzięki za odpowiedź,

dodam jeszcze, że ten czarny ekran jest zaraz po włączeniu laptopa, czyli nawet nie wyskakuje ten powitalny ekran biosu, gdy włączamy komputer, tylko cały czas mam czarny ekran. Po wyjąciu baterii laptop włącza się normalnie.

Właśnie, może ktoś miał podobny problem? ;/