Win7 - Czy pójdzie na takim kompie?


(Spawn) #1

Witam

Jak będzie się sprawował win7 Pro 32bit na takim PC? Nie będzie się mulił? Miejsce na partycji 20GB.

http://img286.imagevenue.com/img.php?im ... 2_33lo.JPG

http://img155.imagevenue.com/img.php?im ... _193lo.JPG

http://img277.imagevenue.com/img.php?im ... _452lo.JPG


(Cedar) #2

Będzie działał ale nie oczekuj fajerwerków.

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind ... quirements

Trochę mało ale do instalacji wystarczy.

Uruchom ten program i przeprowadź test:

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-Upg ... 15011.html


(flaszer) #3

Do podstawowych zastosowań może dać radę, ale jednordzeniowy procesor (z okrojoną na dodatek pamięcią podręczną) da się we znaki.


(malopolanin) #4

Windows 7 może pracować na 512 MB choć będzie niespecjalnie chodził...widziałem jak pracował na karcie GF 5500 GT wiec spoko ta twoja. ram 2 Gb wiec może chodzić spokojnie.


(Spawn) #5

To kupować tą Siódemkę czy odpuścić sobie?

Teraz mam XP Pro z sp3 i wszystko chodzi super. Nic się nie muli.


(flaszer) #6

Odpuść sobie, na prawdę. Mimo, że masz wystarczająca ilość pamięci, to tak jak już wspomniałem, procesor będzie się strasznie pocił. Windows 7 wymaga procesora taktowanego min. 1GHz - ok, ale nowoczesnego procesora, Twój ma już parę dobrych lat. To co mówię opieram na testach, na konfiguracjach A64 3000+ i P4 3GHz HT (w obu 1,5GB Ramu), XP chodził na nich o wiele lepiej. Możesz zawsze ściągnąć triala siódemki i trochę go pomęczyć :wink:


(Piotrkijak) #7

Zapomnij, do w miarę konfortowej pracy zalecane jest 2ghx proc najlepiej dwurdzeniowy, chociaż na jedno też da się pracować. Ja mam Pentiuma IV 3,00GHz i nie narzekam... Drugą sprawą jest miejsce na hdd - przy 20gb zapomnij o instalacji czegokolwiek i zapomnij o tym, że system będzie Ci sprawnie działał na tak małej partycji. Najlepiej byłoby jakbyś dał systemowej 60gb, wtedy zainstalowałbyś system, sterowniki, podstawowe programy i jeszcze miałbyś spory zapas.

-- Dodane 16.01.2011 (N) 15:34 --

XP wymaga 233MHz proca, tak więc do czego ty w ogóle porównujesz chłopie...


(Spawn) #8

Z tym miejscem na hdd to raczej nie problem. Mogę zrobić więcej. A co do reszty to trudno. Zmienię na lepszy sprzęt, to może wtedy pomyśle nad ta 7ka. No albo jak się da wymienić podzespoły na lepsze.


(Piotrkijak) #9

Wydaje mi się, że bardziej opłacalne jest złożenie nowego komputera... Jak chcesz, to w dziale hardware załóż temat, podaj budżet, to chłopaki Ci coś poskładają sensownego za podaną kwotę, bo ja niestety nie jestem na tyle dobrze obeznany z częściami jakie są obecnie nie rynku, tak więc w tej kwestii Ci nie pomogę...