Win7 - Czy pójdzie na takim kompie?

Witam

Jak będzie się sprawował win7 Pro 32bit na takim PC? Nie będzie się mulił? Miejsce na partycji 20GB.

http://img286.imagevenue.com/img.php?im … 2_33lo.JPG

http://img155.imagevenue.com/img.php?im … _193lo.JPG

http://img277.imagevenue.com/img.php?im … _452lo.JPG

Będzie działał ale nie oczekuj fajerwerków.

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … quirements

Trochę mało ale do instalacji wystarczy.

Uruchom ten program i przeprowadź test:

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-Upg … 15011.html

Do podstawowych zastosowań może dać radę, ale jednordzeniowy procesor (z okrojoną na dodatek pamięcią podręczną) da się we znaki.

Windows 7 może pracować na 512 MB choć będzie niespecjalnie chodził…widziałem jak pracował na karcie GF 5500 GT wiec spoko ta twoja. ram 2 Gb wiec może chodzić spokojnie.

To kupować tą Siódemkę czy odpuścić sobie?

Teraz mam XP Pro z sp3 i wszystko chodzi super. Nic się nie muli.

Odpuść sobie, na prawdę. Mimo, że masz wystarczająca ilość pamięci, to tak jak już wspomniałem, procesor będzie się strasznie pocił. Windows 7 wymaga procesora taktowanego min. 1GHz - ok, ale nowoczesnego procesora, Twój ma już parę dobrych lat. To co mówię opieram na testach, na konfiguracjach A64 3000+ i P4 3GHz HT (w obu 1,5GB Ramu), XP chodził na nich o wiele lepiej. Możesz zawsze ściągnąć triala siódemki i trochę go pomęczyć :wink:

Zapomnij, do w miarę konfortowej pracy zalecane jest 2ghx proc najlepiej dwurdzeniowy, chociaż na jedno też da się pracować. Ja mam Pentiuma IV 3,00GHz i nie narzekam… Drugą sprawą jest miejsce na hdd - przy 20gb zapomnij o instalacji czegokolwiek i zapomnij o tym, że system będzie Ci sprawnie działał na tak małej partycji. Najlepiej byłoby jakbyś dał systemowej 60gb, wtedy zainstalowałbyś system, sterowniki, podstawowe programy i jeszcze miałbyś spory zapas.

Dodane 16.01.2011 (N) 15:34

XP wymaga 233MHz proca, tak więc do czego ty w ogóle porównujesz chłopie…

Z tym miejscem na hdd to raczej nie problem. Mogę zrobić więcej. A co do reszty to trudno. Zmienię na lepszy sprzęt, to może wtedy pomyśle nad ta 7ka. No albo jak się da wymienić podzespoły na lepsze.

Wydaje mi się, że bardziej opłacalne jest złożenie nowego komputera… Jak chcesz, to w dziale hardware załóż temat, podaj budżet, to chłopaki Ci coś poskładają sensownego za podaną kwotę, bo ja niestety nie jestem na tyle dobrze obeznany z częściami jakie są obecnie nie rynku, tak więc w tej kwestii Ci nie pomogę…